Ogłoszenia duszpasterskie, 10 grudnia 2017 – 2 Niedziela Adwentu

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

• W środę – św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • W czwartek – wspomnienie św. Jana od krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na Msze św. Roratnie o godz. 1800.

Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła  a szczególnie na witraż Matki Bożej Fatimskiej.

W minionym tygodniu został utwardzony i wyasfaltowany ostatni odcinek parkingu parafialnego od strony placu zabaw. Kosz tej inwestycji to 10 tys. zł.

W środę 13 grudnia zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na różaniec fatimski na godz. 1730. Modlitwę poprowadzi Róża Różańcowa Niepokalanego Poczęcia NMP.

W piątek zapraszamy na 1730 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

Prosimy o przynoszenie do zakrystii artykułów spożywczych, które zostaną przekazane rodzinom potrzebującym w naszej parafii w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia.

W zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.

Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka. Jest: „Gość niedzielny”, „ Niedziela” i „Źródło”.  W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o konkretnej, sensownej i wyraźnie odczuwalnej pomocy jaką Polska udziela syryjskim uchodźcom w Libanie.

Dziękujemy rodzinom, które goszczą u siebie figurę Matki Bożej Fatimskiej i polecamy te rodziny opiece Maryi.

Naszym parafianom oraz gościom życzymy błogosławionej II niedzieli Adwentu i dobrego tygodnia.

Posted in Aktualności.