Ogłoszenia duszpasterskie, 15 Maja 2016 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejsza ogólnopolska składka przeznaczona jest na organizację ŚDM.
  2. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17:30 a w niedzielę o godz. 16:30. Dzieci z zeróweczki oraz z klasy pierwszej zapraszamy z rodzicami na nabożeństwo majowe w poniedziałek; dzieci z klasy drugiej oraz trzeciej we wtorek; z klasy czwartej w środę; z piątej w czwartek a z szóstej oraz gimnazjalistów w piątek. Zachęcamy również do uczestniczenia w nabożeństwach majowych przy kapliczkach.
  3. W poniedziałek obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek (trzeci piątek miesiąca) zapraszamy na godz. 17:00 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  4. W piątek o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie dla wolontariuszy ŚDM.
  5. W sobotę 21 maja będziemy gościć w naszym kościele pielgrzymów udających się z Łagiewnik do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pragniemy bardzo serdecznie – podobnie jak w ubiegłych latach – ugościć pielgrzymów kanapkami oraz domowym ciastem, które można przynieść do salki parafialnej w piątek od godz. 17:00 i w sobotę od godz. 9:00. Spotkanie organizacyjne dla tych, którzy pragną się zaangażować w przyjęcie pielgrzymów odbędzie się w czwartek po wieczornej mszy św. w sali na plebanii.
  6. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
  7. Z serca dziękujemy: Izabeli Krawczyk, Katarzynie Ostrogórskiej, Edycie Pawlik i Laurze Ściubak, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę oraz złożyły ofiarę na remont kościoła a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na trwający remont dolnego kościoła.
  9. Rodziców ministrantów oraz scholii zapraszamy na ważne spotkanie we wtorek o godz.19:00.
  10. Przed zakrystią znajduję się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” oraz miesięcznik „Cuda i łaski Boże” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m. in.: dodatek o zamachu na papieża Jana Pawła II.
  11. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się dzisiaj, aby Bóg zesłał dary Ducha Świętego na całą ziemię i dokonał w naszych sercach tych cudów, które zdziałał w początkach głoszenia Ewangelii. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia z pomocą Ducha Świętego!

Posted in Aktualności.