Ogłoszenia duszpasterskie, 15 października 2017 – 28 Niedziela Zwykła

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

• W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • We wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • W środę – Święto św. Łukasza, Ewangelisty (patrona służby zdrowia)
  • W czwartek – wspomnienie bł. księdza Jerzego Popiełuszko, męczennika
  • W piątek – Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
  • W sobotę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

Na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przekazaliśmy ze zbiórki w ubiegłą niedzielę 1613 zł. Wszystkim ofiarodawcą składamy gorące podziękowania.

We wtorek o 1800 próba scholi a w  środę o godz. 1900 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

Sakrament bierzmowania będzie udzielony naszej młodzieży w niedzielę 29 października na Mszy św. o godz. 1130. Sakramentu bierzmowania udzieli Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

W piątek o godz. 1900 spotkanie Grupy Apostolskiej. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii na spotkania Grupy Apostolskiej. Młodzi ludzie w grupie rówieśniczej mają możliwość pogłębiać swoją wiarę.

Można składać ofiary na wypominki roczne i jednorazowe. Przy wypominkach rocznych proszę wpisać godzinę Mszy św. 800 lub 1130 przed która w niedzielę będziemy modlić się za zmarłych. Przypominamy, że co 20 lat należy opłacić miejsce na cmentarzu na którym spoczywają nasi bliscy zmarli.

Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo różańcowe jest odprawiane w tygodniu o 1730 a w niedzielę o 1630.

• Dzieci z „O” oraz z klasy I i II prowadzą różaniec w poniedziałek,
  • z klasy III we wtorek,
  • z klasy IV w środę,
  • z klasy V w czwartek,
  • z klasy VI i VII oraz gimnazjaliści w piątek.

Również w piątek różaniec fatimski na który zapraszamy Róże Różańcowe oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej

Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka. Jest: „Gość niedzielny”, „ Niedziela” i „Źródło”.  W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł: „W dni święte zamknięte”. Bo niedziela powinna być dla Boga i dla rodziny.

Dziękujemy rodzinom, które goszczą u siebie figurę Matki Bożej Fatimskiej i polecamy te rodziny opiece Maryi.

Naszym parafianom oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Posted in Aktualności.