Ogłoszenia duszpasterskie, 17 lipca 2016 – 16 Niedziela Zwykła

• W środę – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
  • W piątek – wspomnienie św. Marii Magdaleny
  • W sobotę – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  2. Z serca dziękujemy rodzinom: Hanusiak, Koman i Skop, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególne na spłatę remontu dolnego kościoła.
  4. Dziękujemy również pani Władysławie Dudek za ofiarowaną szafkę wotywną przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia i za złote serce wotywne, które jest podziękowaniem Bożemu Miłosierdziu i Apostołom Bożego Miłosierdzia za wymodloną przy tym ołtarzu łaskę.
  5. Parafianie pytają, czy mogą wspomóc te rodziny, które przyjmują do swoich domów młodzież w ramach ŚDM artykułami spożywczymi, tym bardziej, że młodzież otrzyma codziennie w miejscu zakwaterowania śniadanie a w dniu przyjazdu dodatkowo kolację. Wychodząc naprzeciw tej inicjatywie w zakrystii przez cały tydzień będą przygotowane kosze do których będzie można składać potrzebną żywność. W sobotę po wieczornej mszy św. przedstawiciele rodzin goszczących u siebie młodzież podejdą na plebanię aby odebrać ofiarowane przez życzliwych parafian artykuły spożywcze. Mamy 900 zł. na zorganizowanie spotkania integracyjnego i przygotowanie okolicznościowej pamiątki dla goszczącej u nas młodzieży. Gdyby ktoś jeszcze chciał złożyć na ten cel ofiarę to po mszy św. można podejść do zakrystii. Serdecznie dziękujemy.
  6. Przed zakrystią znajduję się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” a w zakrystii miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł „Błogosławieni gościnni”, czyli jak tysiące polskich rodzin w Polsce przygotowuje się do przyjęcia w swoich domach młodych pielgrzymów z całego świata.
  7. Scena z dzisiejszej Ewangelii ukazuje nam gościnną Martę i słuchającą Jezusa Marię. Te dwie postawy nie muszą być przeciwstawne. W kościele poprzez kontemplację naśladujemy Marię a poza kościołem poprzez uczynki miłosierdzia i modlitwę za innych naśladujemy Martę. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia dla naszych parafian i dla gości a dla wybierających się na wakacje, dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.
Posted in Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie.