Ogłoszenia duszpasterskie, 19 czerwca 2016 – 12 Niedziela Zwykła

Kalendarz liturgiczny:

• We wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • W piątek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  2. Dziś o godz. 15:00 odbędzie się w kościele pierwsze spotkanie dla rodzin, które przyjmą młodzież na ŚDM.
  3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17:30 a w niedzielę o godz. 16:30. Dzieci z zeróweczki oraz z klasy pierwszej zapraszamy z rodzicami na nabożeństwo czerwcowe w poniedziałek; dzieci z klasy drugiej oraz trzeciej we wtorek; z klasy czwartej w środę; z piątej w czwartek a z szóstej oraz gimnazjalistów w piątek.
  4. Ministrantów oraz dziewczęta ze scholii zapraszamy w czwartek po wieczornej mszy św. na spotkanie przy grillu.
  5. Msza św. dla uczniów ze Szkoły Podstawowej na zakończenie Roku Szkolnego odbędzie się w piątek o godz. 9:00.
  6. Z serca dziękujemy paniom: Zofii Godzik, Korneli Kasprzyk, Bożenie Kotula i Zofii Serwińskiej, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  7. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła. Szczególne podziękowanie składamy panu Grzegorzowi Putyra za bezinteresowne wykonanie aneksu kuchennego w kotłowni i w pomieszczeniu gospodarczym w dolnym kościele.
  8. Pielgrzymka na Jasną Górę na ogólnopolski zjazd Radia Maryja odbędzie się 10 lipca. Wyjazd o godz. 5:30 z przed kościoła w Rzozowie. Koszt pielgrzymki 35 zł. Zapisy u pani Józefy Wrzoszczyk.
  9. Przed zakrystią znajduję się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” oraz miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o obywatelskiej inicjatywie w obronie wolnej od handlu niedzieli.
  10. „A wy za kogo mnie uważacie”- pyta Jezus w dzisiejszej Ewangelii. To jest pytanie skierowane do każdego z nas a odpowiedź na to pytanie dajemy Jezusowi każdego dnia. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!
Posted in Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie.