Ogłoszenia duszpasterskie, 23 czerwca 2019 – 12 Niedziela Zwykła

  1. Serdeczne podziękowania składam wszystkim uczestnikom procesji Bożego Ciała a szczególnie ks. Kanonikowi, ks. dr Marcinowi, służbie liturgicznej, niosącym baldachim, sztandary i feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwoneczkami, dzieciom I komunijnym i obchodzącym rocznice                I komunii św., panu Organiście, Ochotniczej Straży Pożarnej, oraz tym rodzinom, które przygotowały piękne ołtarze i udekorowały domy i drogę procesyjną.
  2. Zapraszamy całą rodzinę parafialną do licznego udziału procesjach w Oktawie Bożego Ciała oraz w nabożeństwach czerwcowych w tygodniu o 1730 a w niedzielę o 1630.
  3. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  4. W czwartek wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W racji Uroczystości nie obowiązuje w ten dzień wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka z tej Uroczystości przeznaczona jest na „świętopietrze”. W sobotę przypada również wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  7. W niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególnie na zakończony już remont witraża Ducha Świętego nad głównym wejściem do kościoła.
  9. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią znajdziemy: „Gościa niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł: „Niekochane ojcostwo”, czyli o kryzysie ojcostwa.
  10. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli

i dobrego tygodnia a wyjeżdżającym na wakacje – dobrego wypoczynku.

Posted in Aktualności.