Ogłoszenia duszpasterskie, 24 lipca 2016 – 17 Niedziela Zwykła

Kalendarz liturgiczny:

• Dziś przypada – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • W poniedziałek – Święto św. Jakuba, Apostoła oraz św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących (po mszy św. o godz. 18:00 będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych)
  • We wtorek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP oraz inauguracja ŚDM w Krakowie
  • W piątek – wspomnienie św. Marty
  1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
  2. Z serca dziękujemy: Renacie Horwacik, Michalinie Pałac, Annie Szczyrbak i Elżbiecie Zaforymskiej, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę oraz złożyły ofiarę na potrzeby kościoła a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególne na spłatę remontu dolnego kościoła.
  4. Dziękujemy również panom, którzy w sobotę bardzo ofiarnie pracowali przy kościele. A byli to: Krzysztof Budek, Marek i Łukasz Ostrogórscy, Janusz i Piotr Kotula oraz Adam Wrzoszczyk.
  5. Przed kościołem został postawiony na granitowym cokole piękny pomnik św. Jana Pawła II wykonany z brązu. Jest to dar Agnieszki i Andrzeja Kubas jako pamiątka Roku Miłosierdzia. Serdecznie dziękujemy.
    Pomnik Jana Pawła 2 w Rzozowie
  6. Dziś (w Niedzielę [dop.red]) o godz. 15:00 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodzin, które będą gościć u siebie młodzież.
  7. Dziękujemy również za ofiarowane dla rodzin, które przyjmują pielgrzymów – artykuły spożywcze, oraz ofiary pieniężne na zorganizowanie spotkania integracyjnego które odbędzie się w poniedziałek przy Remizie o godz. 19:00. Zwracamy się też z serdeczną prośbą do wszystkich gospodyń, aby upiekły placki. Będzie ponad 200 pielgrzymów do nakarmienia. Przy Remizie przygotujemy dla naszych gości kiełbasę z grilla. Można też przynieść przygotowane w domach kanapki. Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy jutro na 19:00 na spotkanie integracyjne przy Remizie.
  8. Karty wstępu na niedzielną Eucharystię z Ojcem św. Franciszkiem w Brzegach są do pobrania po mszy św. w zakrystii.
  9. Przed zakrystią znajduję się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” a w zakrystii miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” oprócz wielu ciekawych artykułów znajdziemy również plakat z papieżem Franciszkiem.
  10. Proście, szukajcie, kołaczcie… Sam Jezus uczy nas wytrwałości na modlitwie. A nam ciągle brakuje cierpliwości. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia dla naszych parafian i dla gości a dla wybierających się na wakacje, dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.

[dop.red] W Niedzielę, 31 lipca msze św. wyjątkowo o godz. 7:00, 9:00 oraz 17:00

Posted in Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie.