Ogłoszenia duszpasterskie, 24 Stycznia 2015 – 3 Niedziela Zwykła

W czasie ferii nie ma niedzielnej mszy o 10:00

1. Kalendarz liturgiczny:
  • Dziś – przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Św. Franciszek Salezy jest patronem dziennikarzy
  • W Poniedziałek – Święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła
  • We wtorek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • W środę – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
  • W czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
  1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną ich świętych patronów.
  2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.
  3. Z serca dziękujemy: Katarzynie Radziszowskiej, Elżbiecie Wańda, Marcie Piowowarczyk i Teresie Woźniak, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę oraz złożyły ofiarę na środki czystości do kościoła a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  4. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” watro przeczytać artykuł: ”Wpadamy w sieci”, żeby lepiej zrozumieć skąd bierze się siła Internetu i jakie niesie ze sobą zagrożenia.
  5. Dziękujemy za kolejne zgłoszenia gotowości przyjęcia na nocleg młodzieży podczas ŚDM. Wypełnione nowe deklaracje, które otrzymaliśmy podczas kolędy prosimy przynosić do zakrystii.
  6. „Dziś spełniły się te słowa Pisma…”Ostatecznie to sam Jezus jest Dobrą Nowiną a chrześcijaństwo jest religią Słowa, które dla nas stało się Ciałem… które dało nam wolność, przejrzenie i łaskę. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!
Posted in Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie.