Ogłoszenia duszpasterskie, 3 marca 2019 – 8 Niedziela Zwykła

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś również w ramach 40-godzinnego nabożeństwa poprzedzającego Wielki Post zapraszamy naszych parafian do wspólnej modlitwy. Na godz. 1500 z rejonów: Przy Hucie, Pasterniki, Droga do Kotoca, Mieszkańcy w ulicy, Podole i Kotoc, Parcele oraz Droga na Cmentarz a na godz. 1600  z rejonów: Droga do Kalwarii, Nadewsie, Droga do Radziszowa, Środek Wsi, Droga od Skawiny i Skotnica.

W poniedziałek – święto św. Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej.

We wtorek o godz. 1900 odbędzie się kolejne – bardzo ważne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum.

W Środę Popielcową Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem będzie rano o godz. 700 i po południu o godz. 1800. W ten dzień obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie kwadrans przed wieczorną Mszą św.

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji parafialnych, o łaskę pojednania z Bogiem i ludźmi. Trwa również tydzień modlitw o trzeźwość naszego narodu. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogę krzyżowa będziemy odprawiali w piątki o godz. 1730 a Gorzkie żale w niedzielę o 1615.

W I czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu o 1730.

Serdecznie dziękujemy rodzinie parafialnej za złożone ofiary w kwocie 50 zł od rodziny na sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła. Serdeczne podziękowania dla Rady Parafialnej za przeprowadzenie tej zbiórki. Przypomnę również, że to Rada Parafialna dysponuje tymi pieniędzmi.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę na potrzeby naszego kościoła. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Centrum Jana Pawła II – „Nie lękajcie się”.

Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią znajdziemy: „Gościa niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”. W „Gościu niedzielnym” warto przeczytać artykuł „Lawina ratunku”, czyli o ciągle rosnącej liczbie Objawień Maryjnych pod koniec XX wieku. Są one znakiem, że źle dzieje się wśród ludzi – tak bardzo źle, ludzkość potrzebuje specjalnej pomocy z nieba.

Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Posted in Aktualności.