Ogłoszenia duszpasterskie, 6 sierpnia 2017 – 18 Niedziela Zwykła

Dziś przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to również I niedziela miesiąca i po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

• W środę – Święto św. Teresy Benedykty od krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • W czwartek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • W piątek – wspomnienie św. Klary, dziwicy

Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice obfitości Bożego błogosławieństwa.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „ Niedziela” i „Źródło” a w zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł: „Żegnaj Charlie”. Rodzice 11-miesięcznego chłopca cierpiącego na rzadką chorobę przegrali walkę o jego życie. Ich historia poruszyła ludzi na całym świecie.

Dziękujemy rodzinom, które goszczą u siebie figurę Matki Bożej Fatimskiej i polecamy te rodziny szczególnej opiece Maryi.

Duża figura Matki Bożej Fatimskiej jest już umieszczona w gablocie przy ołtarzu i choć brakuje jeszcze odpowiedniego oświetlenia (to jest tymczasowe), i pozłocenia drewnianej podstawy, to już dziś serdecznie dziękujemy za wykonane prace stolarskie: panu Andrzejowi Zaprzałce, Tadeuszowi Baranikowi, Tomaszowi Zaprzałce i Romanowi Kozickiemu; panu Kazimierzowi Niedbała za wykonanie szklanej gabloty, oraz panu Sebastianowi Dudek za materiały do oświetlenia figury Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę, 13-go sierpnia przed Mszą św. o godz. 8:00 odmówimy różaniec. Modlitwę poprowadzi Róża pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej.

Naszym parafianom oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia, a wyjeżdżającym na wakacje – dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.

Posted in Aktualności.