Ogłoszenia duszpasterskie, 8 stycznia 2017 – Święto Chrztu Pańskiego

Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

Dziś o godz. 15:00 odbędzie się w dolnym kościele pierwsze spotkanie opłatkowe połączone z kolędowaniem dla Róż Różańcowych, Bractwa Szkaplerznego, „Margaretek” i Rady Parafialnej. Jest tylko prośba o przyniesienie ciasta.

Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się dziś, 8 stycznia po spotkaniu opłatkowym na plebanii.

Plan kolędy na kolejny tydzień:

Kiedy?

Gdzie?
Kamil Buras
Wiktor Wrzoszczyk
09.01 od 900 poniedziałek Skotnica – od rodziny Kubas do rodziny Pilch
Mateusz Myśliwiec
Damian Zajączkowski

11.01 od 1300 środa

Podole i Kotoc – od rodziny Myśliwiec
Bartek Klinowski
Tomasz Śliwa

12.01 od 1200 czwartek

Gołuchowice II – od krzyża, dołem do rodziny Kordys
Mateusz Liskiewicz
Kacper Hartabus

13.01 od 1300 piątek

Droga od kościoła w dół od rodziny Kubas w stronę kuźni
Bartek Klinowski
Mateusz Mazur

14.01 od 900 sobota

Nadewsie – od rodziny Kukuła

Woda święcona na kolędę jest dostępna w zakrystii.

Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „ Niedziela” i „Źródło” a w zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Cuda i łaski Boże”.

W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o tym, że Polacy są mniej podatni na pustkę duchową która toczy społeczeństwa zachodnie. Kiedy w badaniach ankietowych zapytano tych mieszkańców czy warto toczyć bój z radykalnym islamem o naszą cywilizację, zdecydowanie „tak” odpowiedzieli tylko mieszkańcy dwóch narodów: Stanów Zjednoczonych i Polski. To pokazuje duchową kondycję naszego społeczeństwa.

Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia dla naszych parafian oraz dla gości.

Posted in Aktualności.