Ogłoszenia duszpasterskie, 12 kwietnia 2015 – Niedziela Bożego Miłosierdzia

1. Dziś rozpoczyna się 71 Tydzień Bożego Miłosierdzia. Składka przeznaczona jest na potrzeby Caritas.

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną ich świętych patronów.

3. Z serca dziękujemy Annie Liskiewicz, Grażynie Mrowiec i Anecie Ostrogórskiej, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

4. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

5. Serdeczne podziękowanie składamy również ofiarodawcom nowego paschału i ornatu rzymskiego.

6. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło i inne czasopisma. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in.: Jak to się stało, że Niedziela Bożego Miłosierdzia, mająca dopiero 15 lat, jest dziś jednym z najbardziej popularnych świąt kościelnych?

7. Przed nami uroczystość odpustowa w naszej parafii. Chcemy przy tej okazji przygotować festyn parafialny z konkursami i nagrodami. Pomocą w zdobyciu środków finansowych na organizację festynu będzie loteria fantowa. Zwracamy się więc z prośbą do firm i osób prywatnych o przekazywanie fantów na loterię. Pragniemy również powołać do życia Stowarzyszenie, które zajęłoby się integrowaniem i promowaniem naszej miejscowości. Na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w piątek 17 kwietnia o godz. 18:30 zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności ludzi młodych z dobrymi pomysłami.

8. W kościele parafialnym Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie rozpoczynają się po Wielkanocy prace renowacyjne nawy głównej i naw bocznych. W związku z tym w ciągu najbliższych miesięcy nie będzie tam adoracji ani stałego dyżuru w konfesjonale.

9. Zmartwychwstały Chrystus nie zostawia nas samych. Przypomina nam o tym obchodzona dziś w Kościele Niedziela Bożego Miłosierdzia. 17 sierpnia 2002 Ojciec Święty Jan Paweł II w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, dokonał Aktu Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu. W postawie stojącej powierzymy teraz losy świata i każdego człowieka Bożemu Miłosierdziu:

Boże, Ojcze miłosierny, który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu. Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka. Pochyl się nad nami grzesznymi, ulecz naszą słabość, przezwycięż wszelkie zło, pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia, aby w Tobie, trójjedyny Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei. Ojcze przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna, miej miłosierdzie dla nas i całego świata!