Ogłoszenia duszpasterskie, 18 stycznia 2015 – 2 Niedziela Zwykła.

1. Kalendarz liturgiczny:

• W dniach od 18 do 25 stycznia w naszej archidiecezji obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • W środę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  • W sobotę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególnie na spłatę nowego ogrzewania elektrycznego w kościele. Wypłaciliśmy już 38 tys. zł a pozostało do zapłacenia 20 tys. zł.

4. Z serca dziękujemy rodzinom: Bogdali, Kotula, Rapji i Sajduk, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

5. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło. W Gościu Niedzielnym znajdziemy pierwsze cztery odcinki hiszpańskiego serialu telewizyjnego „Teresa od Jezusa” w cenie 5 zł.

6. We wtorek ostatni dzień kolędy: Parcele i Droga do cmentarza od godz. 14.00

7. Klasę drugą gimnazjum zapraszamy na spotkanie [dotyczące bierzmowania – dop. red.] w piątek o godz. 19.00 natomiast klasę trzecią gimnazjum w przyszły piątek.

8. Jezus pyta w dzisiejszej Ewangelii: „Czego szukacie?” Czy znaleźliśmy podczas tej Eucharystii, tak jak św. Andrzej dwa tysiące lat temu – Mesjasza?. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.