Ogłoszenia duszpasterskie, 2 sierpnia 2015 – 18 Niedziela Zwykła

• We wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • W czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego
  • W sobotę – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyna świętych patronów.

2. Z serca dziękujemy: Jadwidze Janik, Marii Klimas oraz Celinie Pawłowskiej, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na powstający ołtarz Bożego Miłosierdzia.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza św. o godz. 7:00 ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi rano oraz po południu od godz. 17:00. Do chorych udamy się z posługą sakramentalna w piątek od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii do czwartku włącznie.

5. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Źródło. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik: Cuda i łaski. W Gościu Niedzielnym warto m. in. przeczytać ciekawy artykuł o uchodźcach z Syrii i Erytrei, którzy już czekają w obozach w Turcji i Grecji na przyjazd do Polski.

6. Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że to Jezus jest prawdziwym darem dla człowieka i źródłem życia wiecznego, a znaki które czyni w naszym życiu, mają nam pomóc to odkryć i zrozumieć.

7. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!