Ogłoszenia duszpasterskie, 22 lutego 2015 – 1 Niedziela Wielkiego Postu

1. Kalendarz liturgiczny:

• Dziś – przypada święto katedry św. Piotra Apostoła; w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie o godz. 17:00 Msza św. z procesją światła: dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

4. Z serca dziękujemy rodzinom: Garlacz, Lelek, Łęckich i Wcisło, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

5. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie żale odprawiamy dziś o godz. 16:15, a drogę krzyżową w piątek o godz. 17:30

6. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło i Mały Gość Niedzielny. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in.: „Masz problem – a czy pościsz? Pościć należy w ukryciu przed światem. Taki post ma sens i daje siłę.

7. Post, modlitwa, jałmużna są jak trzy dyscypliny spięte jedną klamrą. To duchowy triatlon, który mówi: „Nawróć się dziś”. Błogosławionej niedzieli i dobrego I tygodnia Wielkiego Postu.