Ogłoszenia duszpasterskie 23 sierpnia 2015 – 21 Niedziela Zwykła

• W czwartek – wspomnienie św. Moniki
  • W piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

2. Z serca dziękujemy: Krystynie Dzidek, Marii Nawara, oraz Halinie Wantuch, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na powstający ołtarz Bożego Miłosierdzia.

4. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Źródło. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik: Cuda i łaski. W Gościu Niedzielnym warto m. in. przeczytać artykuł poświęcony ojcu św. s. Faustyny, który własnym przykładem uczył dzieci pobożności.

5. Przed zbliżającym się nowym rokiem szkolnym, pragniemy pomóc tym rodzinom w naszej parafii, które są w trudnej sytuacji materialnej i przygotować dla dzieci tzw. wyprawkę szkolną, czyli przybory szkolne oraz plecaki, które z pomocą nauczycieli trafią do wybranych dzieci. Wyprawkę szkolną można przynosić na plebanię po wieczornej mszy św. do końca wakacji.

6. W niedzielę, 6 września odbędą się dożynki parafialne i Biesiada Rodzinna.

7. W Radziszowie powstało nowe przedszkole. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w gablotce przed kościołem.

8. „Panie do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego”- usłyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii. Chrześcijanin pokłada nadzieję w Tym, którego poznał i uwierzył. Nadzieja chrześcijańska to więcej niż optymizm.

9. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!

Plan Dożynkowej Biesiady Rodzinnej 6 września w niedzielę:

11:30 – Msza św. dożynkowa w intencji parafian oraz Klubu Sportowego Rzozovia z okazji jubileuszu 20-lecia klubu

14:30 – Rozpoczęcie Biesiady na boisku sportowym Rzozovi:
– gry i zabawy oraz karaoke dla dzieci
– rodzinne konkursy z nagrodami

16:30 – Mecz piłkarski: Rady Sołeckie Rzozowa i Gołuchowic przeciwko oldbojom Rzozovi

18:00 – Loteria fantowa – finał – przy Remizie (prosimy o przynoszenie do sołtysa Rzozowa nagród na loterię fantową)
– Wybór miss i mistera naszej społeczności przez Rady Sołeckie Rzozowa i Gołuchowic (dla dorosłych poprzez konkursy)
– Karaoke
– Piosenka biesiadna