Ogłoszenia duszpasterskie, 5 lipca 2015 – 14 Niedziela Zwykła

• W poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • W środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • W sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyna świętych patronów.

2. Z serca dziękujemy rodzinom: Lasek, Kotula i Wrzoszczyk, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na ołtarz Bożego Miłosierdzia. Projekt nowego ołtarza można zobaczyć w gablotce przed kościołem, oraz na stronie internetowej naszej parafii.

4. Ks. proboszcz i pan Sołtys ogłaszają wakacyjny konkurs z nagrodami na pieśń i piosenkę o naszej miejscowości. Pieśń religijna – maryjna – powinna nawiązywać do wezwania jakie nosi nasz kościół (NMP Królowej Polski) oraz do nazwy miejscowości. Natomiast piosenka, powinna nawiązywać do działających u nas organizacji i może w przyszłości stać się naszym hymnem. Zarówno słowa jak i melodia pieśni i piosenki muszą być nowatorskie. Propozycje skomponowanych utworów należy składać do końca wakacji na ręce ks. proboszcza i pana sołtysa. Wyboru dokona jury, czyli Rada Parafialna i Rada Sołecka.

5. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Źródło. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik: Cuda i łaski. W Gościu Niedzielnym warto m. in. przeczytać o nowym projekcie ustawy, która zakłada, że z metody In vitro będą mogły korzystać nie tylko małżeństwa, ale i związki nieformalne. Gorsze prawo trudno sobie wyobrazić. Różne grupy społeczne domagają się swoich praw. A kto stanie w obronie Bożego prawa?

6. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!