Ogłoszenia duszpasterskie, 8 lutego 2015 – 5 Niedziela Zwykła

1. Kalendarz liturgiczny:

• We wtorek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • W środę – wspomnienie NMP z Lourdes – XXII Światowy Dzień Chorego
  • W sobotę – Święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

4. Z serca dziękujemy paniom: Marii Bandoła, Ewie Pyc, Joannie Pyc i Karolinie Pyc które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

5. Dziękujemy młodzieży oraz strażakom za rozebranie szopek i choinek oraz panu Markowi Migdałowi za montaż gwiazdy na wieży kościoła.

6. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa odprawianego przez trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post na nabożeństwo w przyszłą niedzielę na godz. 16.00 zapraszamy mieszkańców następujących rejonów: Przy Hucie, Pasternik, Droga do Kotoca, W ulicy, Podole i Kotoc oraz Parcele i Droga do Cmentarza.

7. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło. W Gościu Niedzielnym przeczytamy jak antykoncepcja zmieniła na gorsze życie kobiet, mężczyzn, dzieci i rodzin.

8. W dzisiejszej Ewangelii usłyszeliśmy, że Jezus „uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami”. Dzisiaj ten sam Jezus przychodzi do nas, aby nas uzdrowić, aby uleczyć nasze poranione serca. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.