Ogłoszenia duszpasterskie, 11 czerwca 2017 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

• We wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • W środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • W  czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało
  • W sobotę – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 1700 przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy prosimy w tym roku następujące rejony:

• I ołtarz – na bramie ogrodzenia – Góra Wsi (od rodziny Kotulów do kuźni i z powrotem do rodziny Wantuch)
  • II ołtarz – przy Remizie – Środek Wsi
  • III ołtarz – w Ulicy – Droga do Huty
  • IV ołtarz – przy kościele – Skotnica

Banery do przygotowania ołtarzy są do odebrania na plebanii. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami, dzieci z klasy III w strojach komunijnych, scholę w tunikach, służbę liturgiczną ołtarza, zuchów i harcerzy, Strażaków z OSP w Rzozowie oraz niosących sztandary i feretrony.

W oktawie Bożego Ciała zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w procesji eucharystycznej w tym również dzieci pierwszokomunijne. W czwartek na zakończenie oktawy będzie uroczyste błogosławieństwo dla dzieci sypiących kwiaty.

Zbiórka dla ministrantów i lektorów będzie w środę o godz. 1900.

Zapraszamy dziewczęta ze Szkoły Podstawowej na scholę we wtorek o godz. 1800.

Klasa I gimnazjum przyjdzie na ostatnie przed wakacjami spotkanie we wtorek o godz.1900, a klasa II i III gimnazjum w środę o 1930.

Niektórzy uczniowie z klasy II i III gimnazjum nie uczęszczali na spotkania w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania i po wakacjach będą się przygotowywać do przyjęcia tego sakramentu.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tygodniu o 1730 a w niedziele o 1630.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „ Niedziela”, „Źródło”, a w zakrystii jest nowy miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o tym, dlaczego św. Józef powinien być patronem XXI w.

17 czerwca – w sobotę o 1000 zapraszam ministrantów, lektorów, scholę, zuchów i harcerzy wraz z rodzicami, na boisko klubu sportowego „Rzozovia”, gdzie będą czekały na Was liczne atrakcje. Wszyscy, czyli dzieci, młodzież i dorośli przyjdą ubrani na sportowo. Naszym parafianom oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.