Ogłoszenia duszpasterskie, 11 lutego 2018 – 6 Niedziela Zwykła

W kalendarzu liturgicznym:

• Dziś przypada wspomnienie NMP z Lourdes i XXVI Światowy Dzień Chorego

We wtorek – Różaniec fatimski o godz. 1730 który poprowadzi Róża Różańcowa Matki Bożej z Lourdes. Zapraszamy do wspólnej modlitwy całą rodzinę różańcową

W Środę Popielcową – Msze św. o godz. 700 i o 1800. W ten dzień obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Środę Popielcową przypada również święto świętych Cyryla mnicha i Matodego, biskupa, patronów Europy.

W piątek przypada III piątek miesiąca. Na godzinę 1700 zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na nabożeństwo przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają po 50 zł od rodziny na sprzątanie kościoła, placu wokół kościoła oraz na kwiaty do kościoła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział – w ubiegłą niedzielę –  w nabożeństwie poprzedzającym Wielki Post i zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w nabożeństwie Drogi krzyżowej w piątki o 1730 i w nabożeństwie Gorzkich żali w niedzielę o 1615. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

Rekolekcje parafialne będą w naszej parafii od 11 – 13 marca. Poprowadzi je – znany z programu dla dzieci „Ziarno” – ks. Łukasz Piórkowski.

Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

Dziękujemy rodzinom, które goszczą u siebie figurę Matki Bożej Fatimskiej i polecamy te rodziny opiece Maryi.

Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Jest „Gość niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło” a w zakrystii jest do odebrania nowy numer miesięcznika: „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu niedzielnym” warto przeczytać m. in. o tym, co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę.

Błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia dla naszych parafian oraz dla gości.