Ogłoszenia duszpasterskie, 12 lipca 2015 – 15 Niedziela Zwykła

Kalendarz liturgiczny:

• W poniedziałek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • W środę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • W czwartek – wspomnienie NMP z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej)

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

2. Z serca dziękujemy: Marii Kotula, Irenie Dudek, Katarzynie Dudek i Dorocie Klimas, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na powstający ołtarz Bożego Miłosierdzia.

4. XXXV Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia. Warto podjąć taki wysiłek i pójść na pielgrzymkę. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem oraz na stronie: www.pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl

5. 26 lipca rozpocznie się rejestracja uczestników Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) w Krakowie. Należy wypełnić formularz na stronie www.krakow2016.com. Osoby zarejestrowane otrzymają specjalny pakiet a w nim: materiały formacyjne, ubezpieczenie oraz kartę uprawniającę do bezpłatnych przejazdów środkami publicznej komunikacji.

6. W czwartek w dniu wspomnienia Matki Bożej Szkaplerznej na mszy św. o godz. 18:00 parafianie zainteresowani taką formą pobożności mogą zostać przyjęci do rodziny szkaplerznej. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii jeszcze dziś po mszy św.

7. Jeszcze raz przypominamy o wakacyjnym konkursie z nagrodami na pieśń i piosenkę o naszej miejscowości. Pieśń religijna – maryjna – powinna nawiązać do wezwania jakie nosi nasz kościół (NMP Królowej Polski) oraz do nazwy naszej miejscowości. Natomiast piosenka, powinna dodatkowo odnieść się do działających u nas organizacji i może w przyszłości stać się naszym hymnem. Zarówno słowa jak i melodia pieśni i piosenki muszą być nowatorskie. Propozycje skomponowanych utworów należy składać do końca wakacji na ręce ks. proboszcza i pana sołtysa. Wyboru dokona jury, czyli Rada Parafialna i Rada Sołecka.

8. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Źródło. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik: Cuda i łaski. W Gościu Niedzielnym warto m. in. przeczytać o papieskiej pielgrzymce do Ameryki Łacińskiej, gdzie Papież Franciszek witany jest przez miliony wiernych z niespotykaną radością i miłością.

9. To, co szczególne porusza w dzisiejszej Ewangelii, to postawa Apostołów. Gdy wysłuchali Jezusa, po prostu zrobili to, co im nakazał. Dziś również Jezus wzywa nas, abyśmy kierowali się w naszym życiu natchnieniami Ducha Świętego.

10. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!

W przyszłym roku, z końcem lipca, w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Zjedzie do nas młodzież z całego świata, aby spotkać się w jednym miejscu z Papieżem i radośnie głosić Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela śpiewem, modlitwą oraz sakramentami Pokuty i Eucharystii. Poniżej krótka modlitwa za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

„Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka”.
Zawierzamy Ci szczególnie
ludzi młodych ze wszystkich narodów, ludów i języków.
Prowadź ich bezpiecznie po zawiłych ścieżkach
współczesnego świata
i daj im łaskę owocnego przeżycia
Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Ojcze niebieski,
uczyń nas świadkami Twego miłosierdzia.
Naucz nieść wiarę wątpiącym,
nadzieję zrezygnowanym,
miłość oziębłym,
przebaczenie winnym i radość smutnym.
Niech iskra miłosiernej miłości,
którą w nas zapaliłeś,
stanie się ogniem przemieniającym ludzkie serca
i odnawiającym oblicze ziemi.

Maryjo, Matko Miłosierdzia, módl się za nami.
Święty Janie Pawle II, módl się za nami.
Święta siostro Faustyno, módl się za nami.