Ogłoszenia duszpasterskie, 14 kwietnia 2019 – Wielki Tydzień

 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia. W dniu dzisiejszym obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
 2. Obowiązkowa zbiórka dla ministrantów i lektorów odbędzie się w poniedziałek o 1830
 3. Do chorych, których nie odwiedzam w I soboty miesiąca udam się z posługą sakramentalną w czwartek od godz. 800. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii do środy włącznie.
 4. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę liturgię rozpoczynamy o godz. 1900.

  W Wielki Czwartek (godz. 1900) obchodzimy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, Ustanowienie Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy będzie trwała do godz. 2200.

  W Wielki Piątek adoracja rozpocznie się o godz. 700 i będzie trwała do godz. 1900. O godz. 1500 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W Wielki Piątek obchodzimy pamiątkę męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Na liturgię Wielkiego Piątku (godz. 1900) składa się: liturgia Słowa, adoracja Krzyża, komunia święta i procesja z Najświętszym Sakramentem do Bożego Grobu. Gorzkie żale zaśpiewamy o 2200, a o północy będzie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Strażaków i harcerzy prosimy, aby trzymali straż przy Bożym Grobie.

  Wielka Sobota jest dniem adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, gdy przyjdziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny.
  Święcenie pokarmów będzie tradycyjnie o godz. 1000, 1100, 1200 i 1400. Pragniemy również jak  w poprzednich latach podzielić się święconką z innymi, składając do przygotowanych w zakrystii koszy jakąś część tego, co sami mamy w koszyczkach do święcenia. Tego samego dnia ofiarowane z dobroci serca dary trafią do rodzin potrzebujących w naszej parafii. W Wielką Sobotę choć nie ma postu to Kościół zaleca powstrzymanie się od potraw mięsnych. Obrzędy Wielkiej Soboty (godz. 1900) to: poświęcenie ognia i paschału, liturgia Słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Eucharystia. Prosimy o przyniesienie świec do kościoła. Po Mszy św. Wigilii Paschalnej będzie dalej trwała adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim do 2200 i od 500 do 600 w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Na procesją Rezurekcyjną (w niedzielę dop. red.) o godz. 600 prosimy o zabranie feretronów i sztandarów. Ofiary składane w Wielki Piątek i Wielką Sobotę są przeznaczone na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.

 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez mieszkańców naszej parafii w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę:

Wielki Piątek

Godz. 2200 Gołuchowice

Godz. 2300 od Huty i Przy Krzyżu

Wielka Sobota

Godz. 0000   Droga Krzyżowa

Godz.  100   Droga od Skawiny

Godz.  200  Skotnica i droga do Kotoca

Godz.  300  od krzyża do kuźni

Godz.  400  Środek i Góra Wsi

Godz.  500   Zagonne i Nadewsie

Godz.  600  Droga od Radziszowa

Godz.  700 Pasterniki i Ulice

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Godz. 500  Podole i Kotoc

Godz. 600  Rezurekcja prosimy o zabranie feretronów i sztandarów

 

 1. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
 2. Prosimy o przynoszenie do zakrystii artykułów spożywczych, które zostaną przekazane przed Świętami dla rodzin potrzebujących.
 3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególnie na remont witraża Ducha Świętego nad głównym wejściem do kościoła.
 4. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią znajdziemy: „Gościa niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”. W „Gościu niedzielnym” warto przeczytać co to jest Triduum Paschalne oraz jak je owocnie przeżyć.
 5. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy dobrej niedzieli Palmowej i dobrego Wielkiego Tygodnia i do zobaczenia na Gorzkich żalach o 1615.
Posted in Ogłoszenia duszpasterskie.