Ogłoszenia duszpasterskie, 15 kwietnia 2018 – 3 Niedziela Wielkanocna

1. Dziś Niedziela Biblijna i Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W całej Polsce czytamy dziś w kościołach i w domach List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Po Mszy św. ministranci będą rozdawali do przeczytania w domu krótkie fragmenty tego Listu.
  2. W środę o godz. 1900 odbędzie się w kościele próba dla dzieci przygotowujących się do I komunii św.
  3. W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Do wspólnej modlitwy przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia o godz. 1730 zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili w naszym kościele niedzielę powołań. Z Krakowskiego Seminarium Duchownego będziemy gościć u nas dwóch kleryków, którzy podczas Mszy św. opowiedzą o swoim powołaniu do kapłaństwa a po Mszy św. spotkają się na chwilę z dziećmi i młodzieżą.
  5. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyna świętych patronów.
  6. W minionym tygodniu doszło w naszej miejscowości do dwóch prób wyłudzenia od osób starszych pieniędzy na tzw. metodę na „wnuczka”. Bardzo prosimy wszystkich o ostrożność i o zgłaszanie takich przypadków na policję.
  7. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią jest: „Gość niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło” a w zakrystii jest do odebrania nowy numer miesięcznika „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu niedzielnym” warto przeczytać o tym jak władze chińskie po raz kolejny wydały zakaz internetowej sprzedaży Pisma św. Nie można również Biblii kupić w tradycyjnych księgarniach. Co ciekawe, zakaz ten nie dotyczy np. ksiąg Koranu.
  8. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli spędzonej m. in. na wspólnym czytaniu Listu św. Pawła do Rzymian oraz dobrego tygodnia.