Ogłoszenia duszpasterskie, 16 kwietnia 2017 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał.

Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał. Ks. Jan Twardowski w jednym z wierszy napisał, że całą Ewangelię trzeba czytać od końca, od pustego grobu. Apostołowie głosili tylko to, że Jezus umarł i Zmartwychwstał. I to wystarczyło, aby ludzie się nawracali. Dziś potrzebne jest jeszcze świadectwo życia chrześcijan, że Bóg nie umarł, że Bóg żyje!

Podziękowania

Serdeczne podziękowanie składamy całej rodzinie parafialnej za trwanie na modlitwie z Panem Jezusem w Ciemnicy i przy Bożym Grobie, oraz za złożone dary dla potrzebujących podczas święcenia pokarmów z których przygotowaliśmy 24 paczki. Paczki w Wielką Sobotę trafiły do rodzin potrzebujących. Dziękujemy księdzu kanonikowi Edwardowi i księdzu Marcinowi za przewodniczenie liturgii Wielkiego Czwartku i Wielkiej Soboty. Słowa wdzięczności kierujemy również pod adresem grupy parafian, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. OSP w Rzozowie i harcerzom dziękujemy za trzymanie straży przy Grobie Pańskim, oraz za ofiary składane podczas adoracji krzyża, które zostaną przekazane na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w nabożeństwach wielkopostnych i Triduum Paschalnym.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Próba I komunii św. (środa, 16:00)

W środę o godz. 16:00 odbędzie się w kościele próba dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i spotkanie w dolnym kościele z rodzicami tych dzieci.

Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia (piątek, 17:30)

W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Na godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

Festyn Parafialny (niedziela, 30 kwietnia)

Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 30 kwietnia. Zwracam się z serdeczną prośbą o przynoszenie fantów na loterię fantową. Dochód z loterii będzie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Prasa katolicka

Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „ Niedziela” i „Źródło” W zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o niezwykłej Chuście z Manopello, która okrywała twarz Jezusa w grobie.

Niech Święta Wielkanocne będą czasem spokoju i radości a Zmartwychwstały Chrystus da siłę do pokonywania trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Tego z całego serca życzymy wszystkim parafianom oraz gościom.