Ogłoszenia duszpasterskie, 17 czerwca 2019 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. W sobotę uczniowie z klasy VIII i III gimnazjum przyjęli sakrament bierzmowania. Dziękujemy rodzicom tej młodzieży za dar ołtarza w postaci dwóch kompletów nowych lekcjonarzy do kościoła.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  3. W środę o godz. 900 Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego. Okazja do spowiedzi na zakończenie Roku Szkolnego będzie w poniedziałek i we wtorek przed wieczorną Mszą św.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 1000 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy.
    O przygotowanie ołtarzy prosimy następujące rejony:
    I – na bramie ogrodzenia przy placu zabaw – droga od Skawiny do krzyża;
    II – przy Remizie – droga od Radziszowa do Kotoca;
    III – w ulicy – Podole i Kotoc;
    IV – przy kościele – droga od kapliczki do Borku.
    Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na budownictwo sakralne.
  5. W piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Jest to również trzeci piątek miesiąca. Na nabożeństwo do przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia o godz. 1700  zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia.
  6. Zapraszamy całą rodzinę parafialną do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych w tygodniu o 1730 a w niedzielę o 1630.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególnie na zakończony już remont witraża Ducha Świętego nad głównym wejściem do kościoła.
  8. Dziękujemy panu Rafałowi Ostrogórskiemu i panu Szymonowi Sikorskiemu za nowe żarówki do kościoła.
  9. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią znajdziemy: „Gościa niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł: „Ciemna strona Internetu”, czyli co oglądają dzieci w Internecie?
  10. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli  Trójcy Przenajświętszej i dobrego tygodnia.