Ogłoszenia duszpasterskie, 17 września 2016 – 25 Niedziela Zwykła

• W czwartek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
  • W piątek – wspomnienie św. o Pio, zakonnika
  • W sobotę – VII Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik
  1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
  2. Z serca dziękujemy rodzinom: Boguniowscy, Danilewicz i Wilk, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególne na spłatę remontu dolnego kościoła.
  4. We wtorek o 18:30 pierwsze spotkanie dla kandydatów na ministrantów w kościele a o 19:00 również w kościele spotkanie z rodzicami dzieci klas III.
  5. W środę o 19:00 spotkanie formacyjne dla klasy II i III gimnazjum.
  6. W piątek po wieczornej mszy św. odbędzie się próba asysty dla ministrantów i lektorów przed niedzielną uroczystością poświęcenia pomnika Ojca św.
  7. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11:30 ks. prałat Paweł Ptasznik – kierownik Sekcji Polskiej Watykańskiego Sekretariatu Stanu, bliski współpracownik papieży św. Jana Pawła II i Benedykta XVI – poświęci pomnik Ojca św.
  8. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać wstrząsające relacje świadków trzęsienia ziemi we Włoszech.
  9. Stwierdzenie Jezusa: „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” skłania do refleksji, co w moim życiu jest mamoną? Czym są teraz zaprzątnięte nasze myśli i ku czemu kierują się nasze serca? A gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla Boga? Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia dla naszych parafian oraz dla gości!