Ogłoszenia duszpasterskie, 18 czerwca 2017 – 11 Niedziela Zwykła

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

• W środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych)
  • W sobotę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tygodniu o 1730 a w niedziele o 1630.

W oktawie Bożego Ciała zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w procesji eucharystycznej w tym również dzieci pierwszokomunijne.

W czwartek na zakończenie oktawy będzie uroczyste błogosławieństwo dla dzieci sypiących kwiaty.

Gorące podziękowania dla wszystkich uczestników procesji Bożego Ciała za liczną obecność i głębokie duchowe przeżycie tej Uroczystości. Dziękujemy: Służbie Liturgicznej Ołtarza, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym dzwoneczkami, zuchom i harcerzom, dzieciom I komunijnym, panu organiście, niezawodnej OSP, rodzinom, które przygotowały piękne ołtarze, udekorowały domy oraz drogę procesyjną a także tym, którzy nieśli kabel od nagłośnienia.

Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „ Niedziela” i „Źródło”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o obchodach 100 rocznicy objawień fatimskich w sanktuarium na Krzeptówkach.

Sportowe spotkanie dla ministrantów, lektorów, scholi, zuchów i harcerzy które miało się odbyć na boisku klubu sportowego „Rzozovia”, ze względu na złą pogodę zostało przełożone na wrzesień.

Naszym parafianom oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.