Ogłoszenia duszpasterskie, 18 października 2015 – 29 Niedziela Zwykła

Rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Składka przeznaczona jest na cele misyjne.

Kalendarz liturgiczny:

• Dziś przypada święto św. Łukasza, ewangelisty
  • W poniedziałek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera
  • We wtorek – Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
  • W środę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

W czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża – po mszy św. będzie można ucałować relikwie św. Jana Pawła II

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice obfitości Bożego błogosławieństwa.

2. Z serca dziękujemy: Justynie Błaszczak, Stanisławie Kotula, Alicji Kukuła oraz Katarzynie Świerkosz, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, oraz złożyły ofiarę od rodzin na ołtarz Bożego Miłosierdzia a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na powstający ołtarz Bożego Miłosierdzia.

4. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy różańcowej w tygodniu o 17:30 a w niedzielę o 16:30.

5. W przyszłą niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy.

6. Można składać ofiary na wypominki roczne i jednorazowe. Przy wypominkach rocznych należy zaznaczyć godzinę mszy św. 8:00 lub 11:30 przed którą w niedziele będziemy się modlić za zmarłych.

7. Z przeprowadzonej w ubiegłą niedzielę zbiórki pieniężnej przekazaliśmy na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia 1064 zł.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło”. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Cuda i łaski”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o ogromnej sile różańca. Powierzajmy się z ufnością Bogu – o czym przypomina nam dzisiejsza Ewangelia. On udzieli nam potrzebnej łaski w odpowiednim czasie według nadziei, którą w Nim pokładamy. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!