Ogłoszenia duszpasterskie, 21 kwietnia 2019 – Wielkanoc

1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Ks. Jan Twardowski w jednym z wierszy napisał, że Ewangelię należy czytać od końca, czyli od pustego grobu. Tak było od początku w Kościele. Apostołowie głosili tylko to, że Jezus umarł i Zmartwychwstał i to wystarczyło, żeby ludzie się nawracali.
  2. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła w Krakowie.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie w środę kwadrans przed wieczorną Mszą św.
  4. W czwartek przypada święto św. Marka, ewangelisty.
  5. W piątek z racji oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególnie na remont witraża Ducha Świętego nad głównym wejściem do kościoła. Dziękujemy panu Andrzejowi Stefanikowi za wykonanie profesjonalnego podjazdu do kościoła dla osób niepełnosprawnych.
  8. Gorące podziękowania składamy całej rodzinie parafialnej za trwanie na modlitwie z Panem Jezusem w Ciemnicy i przy Bożym Grobie, oraz za złożone dary dla potrzebujących z których przygotowaliśmy 15 paczek. Dziękujemy ks. Kan. Edwardowi, ks. dr Marcinowi za przewodniczenie liturgii Wielkiego Czwartku i Wielkiej Soboty, panu Szymonowi – organiście za prowadzenie śpiewu i wszelką pomoc w przygotowaniu kościoła do Uroczystości Wielkiej Nocy, ministrantom i lektorom za służbę w kościele. Za czuwanie przy Bożym Grobie dziękujemy służbie liturgicznej, zuchom, harcerzom oraz niezawodnym strażakom z OSP w Rzozowie. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci z klasy III za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Proszę też rodziców dzieci z obecnej klasy drugiej o przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu w przyszłym roku. Serdecznie dziękujemy całej rodzinie parafialnej oraz gościom za liczny udział w nabożeństwach wielkopostnych i Triduum Paschalnego.
  9. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią znajdziemy: „Gościa niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”. W „Gościu niedzielnym” warto przeczytać o mało znanym obliczu Jerozolimy – miasta w którym umarł i Zmartwychwstał Chrystus.
  10. Niech Święta Wielkanocne będą czasem spokoju i radości a Zmartwychwstały Chrystus da siłę do pokonywania trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Tego z całego serca życzymy wszystkim parafianom oraz gościom.