Ogłoszenia duszpasterskie, 22 kwietnia 2018 – 4 Niedziela Wielkanocna

1. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Z Krakowskiego Seminarium Duchownego przybyło do nas dwóch kleryków, którzy podczas Mszy św. opowiedzą nam o swoim powołaniu do kapłaństwa, a po Mszy św. spotkają się na chwilę w sali na plebanii z dziećmi i młodzieżą. Składka przeznaczona jest na Krakowskie Seminarium Duchowne.
  2. W poniedziałek będziemy obchodzili Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  3. W środę przypada Święto św. Marka Ewangelisty. Również w środę o godz. 1900 odbędzie się w kościele kolejna próba dla dzieci przygotowujących się do I komunii św.
  4. W Wigilię Uroczystości Odpustowej, czyli w środę o godz. 1730 odmówimy różaniec w intencji naszej Ojczyzny. Do wspólnej modlitwy zapraszamy naszych parafian.
  5. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  6. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią jest: „Gość niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i „Mały Gość Niedzielny” a w zakrystii jest do odebrania nowy numer miesięcznika „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu niedzielnym” warto przeczytać zamieszczoną jako bezpłatny dodatek do Gościa nową adhortację apostolską papieża Franciszka o świętości w świecie współczesnym.
  7. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.