Ogłoszenia duszpasterskie, 22 października 2016 – 30 Niedziela Zwykła

Składka w niedzielę, 22 października przeznaczona jest na cele misyjne.

Kalendarz liturgiczny:

• W piątek wspomnienie święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  2. Z serca dziękujemy rodzinom: Brożek, Janik, Madej i Janik, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na zakup ławek do dolnego kościoła.
  4. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe jest odprawiane w tygodniu o 17:30 a w niedzielę o 16:30. Dzieci z klasy I i II prowadzą różaniec w poniedziałek, z klasy III we wtorek, z klasy IV w środę, z klasy V w czwartek a z klasy VI oraz gimnazjaliści w piątek.
  5. Dziś o godz. 15:00 spotkanie Rady Parafialnej.
  6. W środę o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla klasy III gimnazjum.
  7. W piątej po trzeciej lekcji uczniowie naszej Szkoły przejdą w Korowodzie Świętych na cmentarz
  8. W sobotę o 9:00 zbiórka ministrantów i lektorów przed Uroczystością Wszystkich Świętych odbędzie się na cmentarzu.
  9. Można składać ofiary na wypominki roczne i jednorazowe. Przy wypominkach rocznych proszę zaznaczyć godzinę mszy św. 8:00 lub 11:30 przed którą w niedzielę będziemy modlić się za zmarłych.
  10. Od poniedziałku do przyszłej niedzieli włącznie można głosować na zgłoszony przez naszą parafię projekt obywatelski o nazwie „Ogród Maryjny” (numer 7) Karty do głosowania oraz urna do której należy wrzucać wypełnione karty będą w tygodniu oraz w przyszłą niedzielę dostępne po każdej mszy św. w dolnym kościele. W prawidłowym przeprowadzeniu głosowania pomoże nam Rada Sołecka i Rada Parafialna.
  11. W piątek 28 października pójdziemy ze Szkoły na Cmentarz w korowodzie świętych. Niech dzieci z pomocą rodziców przygotują odpowiednie stroje.
  12. W niedzielę 30 października po mszach św. w salce na plebanii oraz 01 listopada na cmentarzu Grupa Apostolska będzie sprzedawała znicze.
  13. W przyszłą niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy.
  14. Przed zakrystią znajduję się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o tym jak każdy z nas za pośrednictwem Caritas może pomóc konkretnej rodzinie, która jest ofiarą wojny na Bliskim Wschodzie.
  15. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus podaje modlitwę celnika: ”Boże miej litość dla mnie grzesznika” – jako przykład dla nas. Bo na taką modlitwę Bóg nie pozostaje obojętny. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia dla naszych parafian oraz dla gości!