Ogłoszenia duszpasterskie, 26 lutego 2017 – 8 Niedziela Zwykła

Dziś w ramach 40-godzinnego nabożeństwa poprzedzającego Wielki Post zapraszamy do wspólnej modlitwy od godz. 15:00 do 17:00. Na godz. 15:00 zapraszamy dzieci I komunijne z rodzicami do poprowadzenia koronki do Bożego Miłosierdzia, oraz mieszkańców z rejonów: Przy Hucie, Pasternik, Droga do Kotoca, Podole, Kotoc, mieszkańcy w ulicy, Parcele i Droga do Cmentarza; Natomiast na godz. 16:00 zapraszamy mieszkańców z rejonów: Droga do Kalwarii, Nadewsie, Droga do Radziszowa, Środek Wsi, Droga od Skawiny do przejazdu kolejowego i Skotnica.

We wtorek o 18:30 zbiórka dla kandydatów na ministrantów a o 19:00 próba scholii.

W środę o 19:00 spotkanie dla klasy III gimnazjum.

W Środę Popielcową Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem będzie o 7:00 i o 18:00. W ten dzień obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o łaskę pojednania z Bogiem i ludźmi oraz o trzeźwość narodu. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych i o wpisywanie swoich postanowień na Wielki Post do umieszczonej przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia księgi postanowień.

Drogę krzyżową będziemy odprawiali w piątek o 17:30 a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 16:15.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek Msza św. o godz. 7:00 ku czci NSPJ.

Okazja do spowiedzi rano oraz po południu od godz. 16:30.

Klasa IV która odprawia I piątki przyjdzie do spowiedzi o godz. 16:30 a gimnazjaliści o 17:00. Spowiedź I piątkowa powinna być połączona z przyjęciem komunii św.

W I sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00 wszystkich czcicieli Matki Bożej a szczególnie Róże Różańcowe i Bractwo Szkaplerzne. Przed Mszą św. odmówimy różaniec.

Do chorych z posługą sakramentalna udam się w sobotę od godz. 8:00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii do piątku włącznie.

W piątek na godz. 19:00 serdecznie zapraszam na krótkie spotkanie na plebanii Radę Parafialną, Radę Sołecką, Ochotniczą Straż Pożarną i Klub Sportowy Rzozovia. Porozmawiamy o Festynie Parafialnym, który odbędzie się jak tak jak w ostatnich latach w dzień odpustu parafialnego – 03 maja.

W sobotę – Święto św. Kazimierza, królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej.

Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

„Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „ Niedziela”, „Źródło” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o założycielu Ruchu Światło-Życie księdzu Franciszku Blachnickim. Przez formację oazową przeszło ponad 2 mln dzieci i młodzieży.

Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia dla naszych parafian oraz dla gości.