Ogłoszenia duszpasterskie, 26 maja 2019 – 6 Niedziela Wielkanocna

1. W poniedziałek, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje.
  2. We wtorek o godz. 1900 kolejna próba w kościele dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i III gimnazjum.
  3. W środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  4. W piątek – święto Nawiedzenie NMP i zakończenie nabożeństw majowych z procesją.
  5. Zapraszamy całą rodzinę parafialną do licznego udziału w nabożeństwach majowych w kościele i przy trzech kapliczkach. W poniedziałek na majówkę do kościoła zapraszamy „O” i klasę I, we wtorek klasę II i III, w środę klasy IV-te, w czwartek klasy V-te a w piątek klasę VI, VII i VIII oraz gimnazjalistów.
  6. W sobotę gościliśmy w naszym kościele około 700 pielgrzymów udających się z Łagiewnik do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymi prosili, żeby serdecznie podziękować mieszkańcom parafii za wspaniałe przyjęcie. Dziękujemy paniom, które upiekły pyszne ciasta, również z tej części Gołuchowic, która należy do parafii Krzęcin oraz za smaczne kanapki. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie przyjęcia pielgrzymów. Szczególne podziękowania należą się strażakom…tym dorosłym i tym młodym ale o wielkim sercu.
  7. W sobotę wspomnienie św. Justyna i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych  o 1730.
  8. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
  9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególnie na remont witraża Ducha Świętego nad głównym wejściem do kościoła.
  10. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią znajdziemy: „Gościa niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł: „Matki świętych”, Zaufały, że Boże scenariusze są lepsze i że Bóg zatroszczy się o ich dzieci lepiej niż one same.
  11. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.