Ogłoszenia duszpasterskie, 27 stycznia 2019 – 3 Niedziela Zwykła

W kalendarzu liturgicznym:

  • W poniedziałek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera doktora Kościoła
  • W czwartek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
  • W sobotę – święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej)
  1. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.
  3. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi będzie rano oraz po południu od godz. 1700. Dzieci z klas IV które odprawiają pierwsze piątki miesiąca przyjdą do spowiedzi na godz. 1700. W piątek o godz. 1900 odbędzie się krótkie spotkanie Parafialnej Rady Parafialnej poświęcone zbiórce pieniężnej na sprzątanie kościoła. Przedstawiciele Rady Parafialnej będą w lutym zbierać po 50 zł na sprzątanie kościoła.
  4. W sobotę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Uroczysta Msza św. będzie o godz. 700. Przed Mszą św. odmówimy różaniec. W ten dzień przypada XXIII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka z tej Mszy św. będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Przynieśmy do poświęcenia gromnice. Do chorych z posługą sakramentalną udam się w sobotę od godz. 800. Również w sobotę na godz. 900 zapraszam ministrantów i lektorów do rozebrania szopki przed kościołem, strażaków do choinek oraz te osoby, które pomagały przygotować szopkę w kościele.
  5. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią znajdziemy: „Gościa niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”. W „Gościu niedzielnym” znajdziemy bezpłatny dodatek w postaci filmu pt.: „Bóg nie umarł 2”.
  6. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.
Posted in Ogłoszenia duszpasterskie.