Ogłoszenia duszpasterskie, 28 kwietnia 2019 – Niedziela Bożego Miłosierdzia

 1. Dziś rozpoczyna się 75 Tydzień Miłosierdzia. Składka przeznaczona jest na potrzeby Caritas. Po każdej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i zawierzymy świat Bożemu Miłosierdziu.
 2. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 3. W środę o 1730 procesją wokół kościoła rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Zapraszamy całą rodzinę parafialną do licznego udziału w tych nabożeństwach w kościele i przy trzech kapliczkach.
 4. W czwartek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła i pierwszy czwartek miesiąca. Ponieważ w Uroczystość Odpustową przypada I piątek miesiąca to okazja do spowiedzi będzie w czwartek od godz. 1600. Dzieci z klas czwartych odprawiające I piątki zapraszamy do spowiedzi w czwartek na godz. 1600. Również w czwartek o godz. 1700 odmówimy różaniec w intencji naszej Ojczyzny a o 1730 będzie nabożeństwo majowe.
 5. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski i zarazem Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Suma odpustowa będzie o godz. 1130. Prosimy, aby strażacy ponieśli w procesji baldachim, dzieci by sypały kwiaty a dorośli by zabrali z kościoła sztandary i feretrony. W ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Strażaków. Na Mszę św. o 700 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Przed Mszą św. odmówimy różaniec a po Mszy św. będzie zmiana tajemnic Wielkiej Nowenny Różańcowej. Do chorych z posługą sakramentalną udam się w sobotę od godz. 800. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii do piątku włącznie.
 7. Pierwsza komunia św. dla dzieci z klasy III będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1130. Prosimy tych naszych parafian, którzy zazwyczaj przychodzą na Mszę św. o 1130 aby wyjątkowo w przyszłą niedzielę wybrali inną godzinę Mszy św. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. będą miały próby w kościele we wtorek i czwartek o godz. 1830. W sobotę o godz. 900 dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne i przystąpią do pierwszej spowiedzi. Rocznica I komunii dla dzieci z klas IV, ze względu na wyjazd na „zieloną szkołę”, odbędzie się w Boże Ciało.
 8. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególnie na remont witraża Ducha Świętego nad głównym wejściem do kościoła.
 10. Dziękujemy również panu Markowi Migdał za prace remontowe w zakrystii.
 11. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią znajdziemy: „Gościa niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o znaczeniu dla wspólnej Europy pożaru katedry Notre Dame.
 12. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia w blasku Bożego Miłosierdzia.
Posted in Ogłoszenia duszpasterskie.