Ogłoszenia duszpasterskie, 8 października 2017 – 27 Niedziela Zwykła

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

• W poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
  • W piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

Obchodzimy dziś XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło nowego tysiąclecia” dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

We wtorek o 1800 próba scholi, a w  środę o godz. 1900  spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo różańcowe jest odprawiane w tygodniu o 1730 a w niedzielę o 1630.

Dzieci z „0” oraz z klasy I i II prowadzą różaniec w poniedziałek, z klasy III we wtorek, z klasy IV w środę, z klasy V w czwartek, z klasy VI i VII oraz gimnazjaliści w piątek.

Również w piątek różaniec fatimski na który zapraszamy Róże Różańcowe oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej.

Dnia 13.10 o godz. 1300 odbędzie się przy kościele zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wspieramy w ten sposób polskich misjonarzy

Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka. Jest: „Gość niedzielny”, „ Niedziela” i „Źródło”.  W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o tym co robić, gdy dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła: Walczyć? Dyskutować? Czy przeczekać? Dziękujemy rodzinom, które goszczą u siebie figurę Matki Bożej Fatimskiej i polecamy te rodziny opiece Maryi.

Naszym parafianom oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.