OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.11.2019.

1. W Urzędzie Miasta i Gminy Skawina trwa nabór wniosków o udzielenie pomocy finansowej na wymianę starych pieców oraz termomodernizacji budynków do 25-go listopada 2019 roku. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie oraz w Wydziale Ochrony Powietrza Rynek 12 wejście od ul. Krzywej.
  2. Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie oraz harcerze ze Szkoły Podstawowej zapraszają na wieczornicę patriotyczną połączoną ze śpiewaniem pieśni patriotycznych dzisiaj w niedzielę 10-go listopada po mszy świętej o godz. 15.00.
  3. Zapraszam do wspólnej modlitwy na różańcu fatimskim, który będzie w środę 13-go listopada o godz. 17.30. Poprowadzi go róża pw. Świętego Jana Pawła II.
  4. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 17.30.
  5. Od piątku będziemy odmawiać litanię do Chrystusa Króla codziennie przed każdą wieczorną mszą świętą aż do 23-go listopada.
  6. W niedzielę 17 listopada br. po raz trzeci będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. W jego ramach odbędą się w Krakowie trzy ważne wydarzenia organizowane przez Archidiecezję Krakowską. Pierwszym z nich będzie Namiot Spotkań na Małym Rynku, działający od 14 do 17 listopada, od godz. 9.00 do 19.00. Będzie to całodzienne miejsce poradnictwa prawnego, pomocy medycznej, warsztatów, koncertów, pokazów filmowych i wspólnych posiłków z ubogimi. Drugim wydarzeniem będą rekolekcje w bazylice Mariackiej,  które każdego dnia podczas mszy o godz. 18.30 wygłosi o. Wawrzyniec Jaworski OFM. Trzecim wydarzeniem będzie Modlitewne Jerycho, czyli modlitewne zaplecze podejmowanych inicjatyw w ramach ŚDU. Od 13 do 16 listopada w kościele św. Barbary trwać więc będzie nieustająca adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Jednocześnie arcybiskup Marek Jędraszewski zarządza, aby w ramach III Światowego Dnia Ubogich, w niedzielę 17 listopada w całej archidiecezji, we wszystkich kaplicach i kościołach parafialnych, przeprowadzić zbiórkę do skarbon.