OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.10.2019.

1. Dzisiaj gościmy o. karmelitę Mariusza Wójtowicza, który w kazaniach wyjaśni nam czym jest Szkaplerz Święty, natomiast po każdej mszy świętej będzie możliwość przyjęcia tego szkaplerza.
  2. Zachęcam do zakupu prasy katolickiej dla dzieci. Jest nowy numer „Ola i Jaś” oraz listopadowy numer „Dominika” i „Małego gościa niedzielnego”.
  3. W zakrystii przyjmowane są wypominki jednorazowe oraz roczne za naszych bliskich zmarłych.
  4. Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Rzozowie zapraszają wszystkich do udziału w Korowodzie Świętych. Ma on na celu zachęcenie dzieci oraz wszystkich uczestników do poznawania własnych patronów i świętych Kościoła, by za ich przykładem dążyć do zbawienia. Korowód wyruszy ze szkoły na cmentarz parafialny w środę 30-go października o godz. 10.40.
  5. W piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o godz. 8.00 i 11.00. Na cmentarzu o godz. 14.00. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie przed każdą mszą świętą. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę przypada Dzień Zaduszny. W kościele msza święta o godz. 7.00. Po niej różaniec wynagradzający oraz zmianka tajemnic różańcowych „Wielkiej Nowenny”.
  7. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 08:00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii do piątku włącznie.
  8. W sobotę msza święta na cmentarzu o godz. 14.00.
  9. Od 1-go do 8-go listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych pod następującymi warunkami:
    – trzeba być w stanie łaski uświęcającej
    – należy nawiedzić cmentarz
    – pomodlić się przynajmniej w myśli za zmarłych

Taki odpust zyskujemy jeden raz dziennie za jednego zmarłego.