Ogłoszenia duszpasterskie, 17 czerwca 2019 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. W sobotę uczniowie z klasy VIII i III gimnazjum przyjęli sakrament bierzmowania. Dziękujemy rodzicom tej młodzieży za dar ołtarza w postaci dwóch kompletów nowych lekcjonarzy do kościoła.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  3. W środę o godz. 900 Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego. Okazja do spowiedzi na zakończenie Roku Szkolnego będzie w poniedziałek i we wtorek przed wieczorną Mszą św.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 1000 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy.
    O przygotowanie ołtarzy prosimy następujące rejony:
    I – na bramie ogrodzenia przy placu zabaw – droga od Skawiny do krzyża;
    II – przy Remizie – droga od Radziszowa do Kotoca;
    III – w ulicy – Podole i Kotoc;
    IV – przy kościele – droga od kapliczki do Borku.
    Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na budownictwo sakralne.
  5. W piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Jest to również trzeci piątek miesiąca. Na nabożeństwo do przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia o godz. 1700  zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia.
  6. Zapraszamy całą rodzinę parafialną do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych w tygodniu o 1730 a w niedzielę o 1630.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególnie na zakończony już remont witraża Ducha Świętego nad głównym wejściem do kościoła.
  8. Dziękujemy panu Rafałowi Ostrogórskiemu i panu Szymonowi Sikorskiemu za nowe żarówki do kościoła.
  9. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią znajdziemy: „Gościa niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł: „Ciemna strona Internetu”, czyli co oglądają dzieci w Internecie?
  10. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli  Trójcy Przenajświętszej i dobrego tygodnia.

Piknik Zespołu Katolickich Szkół w Skawinie z koncertem Magdy Anioł w niedzielę 16 czerwca 2019

Zespół Szkół Katolickich w Skawinie zaprasza na XIX piknik na rynku w Skawinie w tą niedzielę, 16 czerwca 2019 w godzinach 15:00 – 19:00

W konkursie quizowym do wygrania będzie m.in. hulajnoga elektryczna ufundowana przez Starostę Powiatu Krakowskiego pana Wojciecha Pałkę.

Poza Quizem liczne zabawy dla dzieci, występy klas, szkolne talenty, a na koniec koncert Magdy Anioł.

Skawina Piknik szkolny i koncert Magdy Anioł

Ogłoszenia duszpasterskie, 9 czerwca 2019 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.
  2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
  3. We wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła a o godz. 1900 kolejna próba  w kościele dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i III gimnazjum.
    Z wtorku na środę nasza parafia ma zaproszenie na nocne czuwanie do Łagiewnik.
  4. W środę wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i Towarzyszy.
  5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i różaniec fatimski o godz. 1700 który poprowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Również w piątek o 1830 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania a o 1900 próba generalne dla kandydatów do bierzmowania z udziałem świadków.
  7. W sobotę o 1800 młodzież naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania z rąk Inf. Bronisława Fidelusa.
  8. Zapraszamy całą rodzinę parafialną do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych w tygodniu o 1730 a w niedzielę o 1630.
  9. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
  10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególnie na zakończony już remont witraża Ducha Świętego nad głównym wejściem do kościoła.
  11. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią znajdziemy: „Gościa niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy bezpłatny dodatek, czyli płytę CD z pierwszą pielgrzymką Jana Pawła II do Ojczyzny.
  12. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli Zesłania Ducha Świętego i dobrego tygodnia.