OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.09.2020.

 1. Dzisiaj po każdej mszy świętej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.
 2. W minionym tygodniu została zrobiona w naszym kościele polimeryzacja posadzki, polegająca na maszynowym czyszczeniu posadzki oraz położeniu polimeru, który ma ją chronić i zabezpieczać. Zostały także częściowo odnowione ławki zwłaszcza stopnie na których klęczymy. W związku z tymi pracami zostały zatrudnione dwie firmy. Przy tych pracach bardzo pomogli nam nasi parafianie: p. Kazimierz Janowski, p. Stanisław Klimas, p. Jacek Kotula, p. Andrzej Wrzoszczyk oraz p. Bolesław Trela. Chciałbym podziękować także Panu Sołtysowi Grzegorzowi Klimas a także p. Robertowi Lizak. Wszystkim tym osobom wielkie wyrazy wdzięczności.
 3. Bardzo proszę członków rady parafialnej o podejście do zakrystii aby podpisać zgodę na przeprowadzenie gazu przez działkę parafialną.
  W związku z licznymi pytaniami chciałbym wyjaśnić, że najprawdopodobniej jutro Urząd Gminy w Skawinie dostarczy potrzebne dokumenty do Kurii w celu uzyskania zgody na przeprowadzenie gazu przez działkę parafialną.
 4. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane codziennie po wieczornej mszy świętej natomiast w niedzielę o godz. 14.30.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed mszą św. o godz. 7.00 a po południu od godz. 17.00.
 6. W sobotę pierwszą miesiąca po mszy świętej o godz. 7.00 różaniec wynagradzający oraz zmianka tajemnic różańcowych „Wielkiej Nowenny”.
 7. W sobotę o godz. 8.00 wyjazd do chorych. Zapisy do piątku włącznie.
 8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na wypłacenie wykonanych inwestycji.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.09.2020.

 

 1. Dzisiaj obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Masowego Przekazu.

 

 1. Spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii świętej za tydzień w niedzielę 27-go września po mszy świętej o godz. 11.00.

 

 1. Bóg zapłać p. Rafałowi Ostrogórskiemu za odnowienie i konserwację posadzki na chórze.

 

 1. Siostry Służebniczki organizują Weekendy ze Słowem Bożym dla dziewcząt. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.

 

 1. Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki
  i Pielgrzymek zwraca się z prośbą o przeprowadzenie przez parafie zbiórki do puszek na pomoc po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos. Zbiórka zostanie przeprowadzona przed kościołami po każdej Mszy Świętej, w niedzielę 27 września.

 

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na prace przy kościele.

 

„PYTANIA JEZUSA”    Weekendy ze Słowem Bożym dla dziewczyn

Kraków 25-27 września 2020 

 • Weekendy ze Słowem, to prowadzone przez Siostry Służebniczki NMP NP dni modlitwy, wyciszenia, pracy warsztatowej w oparciu o Słowo Boże. W sobotę i niedzielę uczestniczymy w Eucharystii, jest też możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Jest również okazja do indywidualnej rozmowy z Siostrami w atmosferze dyskrecji i zaufania.
 • Pobyt z noclegiem i wyżywieniem (3 posiłki i kącik kawowy) jest za symboliczną dowolną ofiarę. Należy wziąć ze sobą Pismo św., obuwie zamienne, ciepły sweter, notatnik, ręcznik.  Zachęcamy również do zabrania ze sobą instrumentu (osoby grające na instrumentach przenośnych).
 • 25 września, w  piątek, spotykamy się o 18.00 w domu Sióstr Służebniczek na ul. Kordylewskiego 12 w Krakowie.
 • W celu zapisania się na Weekend ze Słowem należy zgłosić swój udział na maila lub smsa podając swoje imię i nazwisko, wiek i napisać o sobie kilka słów. O rezygnacji z Weekendu należy niezwłocznie powiadomić organizatora. Liczba uczestników jest różna, min 3 osoby, max. 15.
 1. Aneta    anetaweron@interia.pl, 691 759 022

  Plan Weekendu ze Słowem (może ulec  zmianie)

Piątek
18 – rozlokowania, 18.30 – kolacja, 19.30 – spotkanie organizacyjne, 20 – wprowadzenie do modlitwy i modlitwa Słowem, 21 – wieczorny rachunek sumienia, 22 – czas milczenia.

Sobota
7.30 – modlitwa poranna, 8.00 – śniadanie, 9.00 – wprowadzenie do modlitwy Słowem, medytacja, 10. 30 – praca warsztatowa ze Słowem, 13 – obiad, 15 – czas milczenia, wprowadzenie do modlitwy Słowem, 16.00 – Adoracja, okazja do Spowiedzi, 17 – Msza św. 18 – kolacja, 19 – czas we wspólnocie, film, 21 – wieczorna modlitwa, czas milczenia.

Niedziela
7.00- Msza św, 8.00 – śniadanie, 8.45 – wprowadzenie i modlitwa Słowem Bożym, 9.30 – praca warsztatowa na podsumowanie. 10.30 – zakończenie.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.09.2020.

1. Dzisiaj rozpoczyna się 10. Tydzień Wychowania.

2. W poniedziałek różaniec fatimski o godz. 17.30 poprowadzi róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

3. W piątek trzeci miesiąca modlitwy do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.

4. Zachęcam do zakupu prasy katolickiej. Dla dzieci jest dostępny „Mały gość niedzielny”.

5.Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby kościoła.