OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.06.2020.

 1. Burmistrz Miasta i Gminy Skawina informuje o trwającym naborze wniosków o udzielenie dotacji do wymiany starych pieców na ekologiczne źródła ogrzewania. Wnioski są dostępne w Urzędzie Miasta i Gminy Skawina: Rynek 12 pokój 1. Wszelkie informacje na stronie internetowej gminy Skawina oraz na plakacie w gablocie.
 2. Arcybiskup Marek Jędraszewski poleca, aby za tydzień w niedzielę, 5 lipca we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień.
 3. W poniedziałek i wtorek po wieczornej mszy świętej nabożeństwo czerwcowe.
 4. W środę nabożeństwo do MB nieustającej pomocy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed mszą świętą o godz. 7.00, oraz po południu od godz. 17.00 do 18.00.
 6. W sobotę pierwszą miesiąca po mszy świętej o godz. 7.00 różaniec wynagradzający oraz zmianka tajemnic różańcowych „Wielkiej Nowenny”.
 7. W sobotę wyjazd do chorych o godz. 8.00. Zapisy chorych w zakrystii do piątku włącznie.
 8. Bóg zapłać p. Rafałowi Ostrogórskiemu za ofiarowanie do kościoła przetwornicy, którą używamy podczas procesji Bożego Ciała oraz drogi krzyżowej do zasilania systemu nagłośnienia.
 9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła. Zostały zamontowane przy kościele bramy oraz napędy do nich. Ich koszt wynosi 20 tys. zł. Natomiast na cmentarzu zostały zrobione dwie alejki, których koszt został wyceniony na 25 tys. złotych. Całość tych inwestycji to 45 tys. zł.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.06.2020.

 

 1. W sobotę przeżywaliśmy I komunię świętą w naszej parafii. Chciałbym bardzo podziękować rodzicom tych dzieci za dar odnowienia tabernakulum w naszym kościele. A księdzu Romanowi za uświetnienie uroczystości oraz za wspaniałe kazanie.
 2. W tym tygodniu przeżywamy „biały tydzień”. Codziennie po wieczornej mszy świętej nabożeństwo czerwcowe.
 3. W poniedziałek na mszy świętej wieczornej odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci komunijne. Dlatego proszę o przyniesienie świec. A po mszy świętej poświęcenie wszystkich przedmiotów religijnych.
 4. W środę nabożeństwo do MB nieustającej pomocy.
 5. W piątek msza święta na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.06.2020.

 1. Chciałem bardzo podziękować wszystkim uczestnikom procesji Bożego Ciała. W szczególny sposób: Panu Bogu za opiekę nad nami, osobom, które przygotowały ołtarze, służbie liturgicznej, osobom niosącym feretrony i sztandary, dzieciom sypiącym kwiaty oraz z dzwoneczkami a szczególnie ich rodzicom, strażakom, Policji ze Skawiny oraz p. Organiście.
 2. Zespół Szkół Katolickich ze Skawiny ogłasza nabór uczniów do wszystkich klas szkoły podstawowej oraz do klas pierwszych liceum. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej szkoły.
 3. Dzisiaj tj. 14-go czerwca o godz. 11.00 będzie odprawiona msza święta w intencji tegorocznych ósmoklasistów, którzy w tym tygodniu będą zdawali egzaminy. Po mszy świętej procesja eucharystyczna.
 4. W tygodniu codziennie po wieczornej mszy świętej nabożeństwo czerwcowe oraz procesja w oktawie Bożego Ciała.
 5. W środę nabożeństwo do MB nieustającej pomocy.
 6. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała oraz poświęcenie wianków.
 7. W piątek spowiedź przed I komunią świętą od godz. 16.00 – 17.00. Zapraszam wszystkich parafian.
 8. W piątek trzeci miesiąca nabożeństwo do Bożego miłosierdzia o godz. 17.30. W tym dniu przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji tej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów miesnych.
 9. W sobotę uroczystość I komunii świętej w naszej parafii. Uroczysta msza święta o godz. 13.00.
 10. W niedzielę 21-go czerwca na mszy świętej o godz. 11.00 w szczególny sposób modlimy się za zmarłych w miesiącu maju: śp. Stefania Piszczek, śp. Stanisław Madej.