Ogłoszenia duszpasterskie, 21 kwietnia 2019 – Wielkanoc

 1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Ks. Jan Twardowski w jednym z wierszy napisał, że Ewangelię należy czytać od końca, czyli od pustego grobu. Tak było od początku w Kościele. Apostołowie głosili tylko to, że Jezus umarł i Zmartwychwstał i to wystarczyło, żeby ludzie się nawracali.
 2. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła w Krakowie.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie w środę kwadrans przed wieczorną Mszą św.
 4. W czwartek przypada święto św. Marka, ewangelisty.
 5. W piątek z racji oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególnie na remont witraża Ducha Świętego nad głównym wejściem do kościoła. Dziękujemy panu Andrzejowi Stefanikowi za wykonanie profesjonalnego podjazdu do kościoła dla osób niepełnosprawnych.
 8. Gorące podziękowania składamy całej rodzinie parafialnej za trwanie na modlitwie z Panem Jezusem w Ciemnicy i przy Bożym Grobie, oraz za złożone dary dla potrzebujących z których przygotowaliśmy 15 paczek. Dziękujemy ks. Kan. Edwardowi, ks. dr Marcinowi za przewodniczenie liturgii Wielkiego Czwartku i Wielkiej Soboty, panu Szymonowi – organiście za prowadzenie śpiewu i wszelką pomoc w przygotowaniu kościoła do Uroczystości Wielkiej Nocy, ministrantom i lektorom za służbę w kościele. Za czuwanie przy Bożym Grobie dziękujemy służbie liturgicznej, zuchom, harcerzom oraz niezawodnym strażakom z OSP w Rzozowie. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci z klasy III za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Proszę też rodziców dzieci z obecnej klasy drugiej o przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu w przyszłym roku. Serdecznie dziękujemy całej rodzinie parafialnej oraz gościom za liczny udział w nabożeństwach wielkopostnych i Triduum Paschalnego.
 9. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią znajdziemy: „Gościa niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”. W „Gościu niedzielnym” warto przeczytać o mało znanym obliczu Jerozolimy – miasta w którym umarł i Zmartwychwstał Chrystus.
 10. Niech Święta Wielkanocne będą czasem spokoju i radości a Zmartwychwstały Chrystus da siłę do pokonywania trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Tego z całego serca życzymy wszystkim parafianom oraz gościom.

Ogłoszenia duszpasterskie, 14 kwietnia 2019 – Wielki Tydzień

 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia. W dniu dzisiejszym obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
 2. Obowiązkowa zbiórka dla ministrantów i lektorów odbędzie się w poniedziałek o 1830
 3. Do chorych, których nie odwiedzam w I soboty miesiąca udam się z posługą sakramentalną w czwartek od godz. 800. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii do środy włącznie.
 4. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę liturgię rozpoczynamy o godz. 1900.

  W Wielki Czwartek (godz. 1900) obchodzimy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, Ustanowienie Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy będzie trwała do godz. 2200.

  W Wielki Piątek adoracja rozpocznie się o godz. 700 i będzie trwała do godz. 1900. O godz. 1500 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W Wielki Piątek obchodzimy pamiątkę męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Na liturgię Wielkiego Piątku (godz. 1900) składa się: liturgia Słowa, adoracja Krzyża, komunia święta i procesja z Najświętszym Sakramentem do Bożego Grobu. Gorzkie żale zaśpiewamy o 2200, a o północy będzie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Strażaków i harcerzy prosimy, aby trzymali straż przy Bożym Grobie.

  Wielka Sobota jest dniem adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, gdy przyjdziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny.
  Święcenie pokarmów będzie tradycyjnie o godz. 1000, 1100, 1200 i 1400. Pragniemy również jak  w poprzednich latach podzielić się święconką z innymi, składając do przygotowanych w zakrystii koszy jakąś część tego, co sami mamy w koszyczkach do święcenia. Tego samego dnia ofiarowane z dobroci serca dary trafią do rodzin potrzebujących w naszej parafii. W Wielką Sobotę choć nie ma postu to Kościół zaleca powstrzymanie się od potraw mięsnych. Obrzędy Wielkiej Soboty (godz. 1900) to: poświęcenie ognia i paschału, liturgia Słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Eucharystia. Prosimy o przyniesienie świec do kościoła. Po Mszy św. Wigilii Paschalnej będzie dalej trwała adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim do 2200 i od 500 do 600 w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Na procesją Rezurekcyjną (w niedzielę dop. red.) o godz. 600 prosimy o zabranie feretronów i sztandarów. Ofiary składane w Wielki Piątek i Wielką Sobotę są przeznaczone na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.

 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez mieszkańców naszej parafii w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę:

Wielki Piątek

Godz. 2200 Gołuchowice

Godz. 2300 od Huty i Przy Krzyżu

Wielka Sobota

Godz. 0000   Droga Krzyżowa

Godz.  100   Droga od Skawiny

Godz.  200  Skotnica i droga do Kotoca

Godz.  300  od krzyża do kuźni

Godz.  400  Środek i Góra Wsi

Godz.  500   Zagonne i Nadewsie

Godz.  600  Droga od Radziszowa

Godz.  700 Pasterniki i Ulice

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Godz. 500  Podole i Kotoc

Godz. 600  Rezurekcja prosimy o zabranie feretronów i sztandarów

 

 1. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
 2. Prosimy o przynoszenie do zakrystii artykułów spożywczych, które zostaną przekazane przed Świętami dla rodzin potrzebujących.
 3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególnie na remont witraża Ducha Świętego nad głównym wejściem do kościoła.
 4. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią znajdziemy: „Gościa niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”. W „Gościu niedzielnym” warto przeczytać co to jest Triduum Paschalne oraz jak je owocnie przeżyć.
 5. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy dobrej niedzieli Palmowej i dobrego Wielkiego Tygodnia i do zobaczenia na Gorzkich żalach o 1615.

Ogłoszenia duszpasterskie, 7 kwietnia 2019 – 5 Niedziela Wielkiego Postu

 1. Hymnem do Ducha Świętego rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witam w naszej świątyni ks. prof. dr hab. Wojciecha Zyzaka, Rektora Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Prosimy Boga się o duchowe owoce tych rekolekcji oraz wspieramy modlitwą księdza rekolekcjonistę.
 2. Dziś o 1615 Ksiądz Rektor poprowadzi nabożeństwo Gorzkich żali a całą rodzinę parafialną zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy o godz. 1800. Przy pierwszej stacji krzyż poniosą Strażacy, przy drugiej Rada Sołecka, przy trzeciej Rada Parafialna, przy czwartej Rada Rodziców, przy piątej klub sportowy „Rzozovia”, przy szóstej Róże Różańcowe kobiet, przy siódmej Róże Różańcowe mężczyzn, przy ósmej Bractwo Szkaplerzne, przy dziewiątej Margaretki, przy dziesiątej klasa trzecia z rodzicami, przy jedenastej klasy czwarte, przy dwunastej klasy piąte, przy trzynastej klasy szósta i siódma, przy czternastej klasa ósma i trzecia gimnazjum. Strażaków i harcerzy prosimy, aby przy krzyżu nieśli pochodnie. Można też zabrać na Drogę krzyżową świece.
 3. W poniedziałek o godz. 700 i o 1800 Msza św. z nauką dla mężczyzn i kobiet.

  W poniedziałek jest również dzień spowiedzi św. od 800 do 1100 z przerwą od 1000 do 1030 a po południu od 1400 do 1800 z przerwą od 1630 do 1700.

  Nauka rekolekcyjna dla dzieci będzie w poniedziałek od 1100 do 1200 a dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania o godz. 1900. Obecność uczniów z klasy VIII i z klasy III gimnazjum jest obowiązkowa. We wtorek Msza św. z nauką rekolekcyjną dla mężczyzn i kobiet będzie o godz. 800 i o 1800, dla dzieci o 1100 a dla młodzieży o 1900.

 4. W sobotę 13 kwietnia o godz. 1730 Różaniec Fatimski poprowadzi Róża św. Faustyny.
 5. W przyszłą niedzielę uroczyste poświęcenie palm i procesja z palmami odbędzie się przed Mszą św. o godz.1000. Spotykamy się przed kościołem 10 minut przed Mszą św. Po Mszy św. zapraszamy na krótkie przedstawienie w którym wezmą udział uczniowie naszej szkoły. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem kiermasz świąteczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły.
 6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególnie na remont witraża Ducha Świętego nad głównym wejściem do kościoła.
 7. Prosimy o przynoszenie do zakrystii artykułów spożywczych, które zostaną przekazane przed Świętami dla rodzin potrzebujących.
 8. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na pomoc osobom starszym, które są pod opieką Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
 9. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
 10. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią znajdziemy: „Gościa niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”. W „Gościu niedzielnym” znajdziemy płytę CD z filmem „Ignacy Loyola” w cenie gazety.
 11. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy dobrego przeżycia rekolekcji wielkopostnych i do zobaczenia na Gorzkich żalach o 1615 i na Drodze krzyżowej.