Ogłoszenia duszpasterskie, 17 lutego 2019 – 6 Niedziela Zwykła

• W piątek – święto Katedry św. Piotra, Apostoła
  • W sobotę – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika
  1. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego przez świętych patronów.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.
  3. We wtorek o godz. 1900 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum.
  4. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią znajdziemy: „Gościa niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W „Gościu niedzielnym” warto przeczytać o tym, że wszelkie duchowe a w konsekwencji życiowe upadki mają korzenie w tym, że człowiek przestaje się modlić.
  5. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia duszpasterskie, 3 lutego 2019 – 4 Niedziela Zwykła

Dziś pierwsza niedziela miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu

• We wtorek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  • W środę – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
  • W sobotę – święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej)
  1. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
  3. W I czwartek od 1730 do 1830 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Duszpasterska Rada Parafialna będzie w tym miesiącu zbierać po 50 zł na sprzątanie kościoła.
  5. Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Zaprzałce za odnowienie feretronu św. Józefa oraz wykonanie stojaków na świece procesyjne dla Róż Różańcowych. Dziękujemy również pani Barbarze Reputa, kierowniczce sklepu przy stadionie „Rzozovii” za przekazanie choinek do kościoła. Słowa wdzięczności kierujemy również do tych osób, które pomagały wczoraj rozebrać choinki i szopki.
  6. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią znajdziemy: „Gościa niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”. W „Gościu niedzielnym” warto przeczytać artykuł ks. prof. Roberta Skrzypczaka pt.”Albo się nawrócimy, albo pozabijamy”, czyli co Bóg chce powiedzieć Polakom po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska.
  7. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia duszpasterskie, 27 stycznia 2019 – 3 Niedziela Zwykła

W kalendarzu liturgicznym:

• W poniedziałek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera doktora Kościoła
  • W czwartek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
  • W sobotę – święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej)
  1. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  3. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi będzie rano oraz po południu od godz. 1700. Dzieci z klas IV które odprawiają pierwsze piątki miesiąca przyjdą do spowiedzi na godz. 1700. W piątek o godz. 1900 odbędzie się krótkie spotkanie Parafialnej Rady Parafialnej poświęcone zbiórce pieniężnej na sprzątanie kościoła. Przedstawiciele Rady Parafialnej będą w lutym zbierać po 50 zł na sprzątanie kościoła.
  4. W sobotę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Uroczysta Msza św. będzie o godz. 700. Przed Mszą św. odmówimy różaniec. W ten dzień przypada XXIII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka z tej Mszy św. będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Przynieśmy do poświęcenia gromnice. Do chorych z posługą sakramentalną udam się w sobotę od godz. 800. Również w sobotę na godz. 900 zapraszam ministrantów i lektorów do rozebrania szopki przed kościołem, strażaków do choinek oraz te osoby, które pomagały przygotować szopkę w kościele.
  5. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią znajdziemy: „Gościa niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”. W „Gościu niedzielnym” znajdziemy bezpłatny dodatek w postaci filmu pt.: „Bóg nie umarł 2”.
  6. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.