Ogłoszenia duszpasterskie, 29 Maja 2016 – 9 Niedziela Zwykła

  1. We wtorek – Święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych z procesją. W środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała.
  2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17:30 a w niedzielę o godz. 16:30. Dzieci z zeróweczki oraz z klasy pierwszej zapraszamy z rodzicami na nabożeństwo czerwcowe w poniedziałek; dzieci z klasy drugiej oraz trzeciej we wtorek; z klasy czwartej w środę; z piątej w czwartek a z szóstej oraz gimnazjalistów w piątek.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek msza św. o godz. 7:00 ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W ten dzień przypada również Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Okazja do spowiedzi rano oraz po południu od godz. 16:30. Klasa I i II gimnazjum przyjdzie w I piątek do spowiedzi i zostanie na nabożeństwo czerwcowe oraz na mszę św. o godz. 18:00. W I sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Na mszę św. o godz. 7:00 zapraszamy Róże Różańcowe oraz Bractwo Szkaplerzne. Przed mszą św. odmówimy różaniec. Do chorych z posługą sakramentalna udamy się w sobotę od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii do piątku włącznie.
  4. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
  5. Z serca dziękujemy rodzinom: Jagocha, Janik i Pilch, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  6. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na trwający remont dolnego kościoła. Obecnie w kotłowni prowadzone są prace malarskie.
  7. Gorące podziękowania składamy wszystkim uczestnikom procesji Bożego Ciała: służbie liturgicznej, scholii, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwoniącym dzwoneczkami, dzieciom I komunijnym, panu organiście, Ochotniczej Straży Pożarnej, oraz tym, którzy przygotowali ołtarze, udekorowali domy i drogę procesyjną.
  8. Przed zakrystią znajduję się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” oraz miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m. in. dlaczego dziś potrzebujemy Eucharystii bardziej niż kiedykolwiek przedtem.
  9. Słowa setnika, które usłyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii i które słyszymy podczas każdej mszy św.: „Panie, nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie” domagają się dziś odpowiedzi na pytanie o stan mojej wiary. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!
Posted in Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie.