Ogłoszenia duszpasterskie, 8 listopada 2015 – 32 Niedziela Zwykła

Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Kalendarz liturgiczny:

• W poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • We wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • W środę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – Narodowe Święto Niepodległości. Jest to również dzień Imienin ks. Marcina
  • W czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • W piątek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

2. Z serca dziękujemy: Małgorzacie Wcisło, Marii Janik oraz Kindze Kubas, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na ołtarz Bożego Miłosierdzia. Naszą wdzięczność za złożoną ofiarę na nowy ołtarz kierujemy również pod adresem IX Róży Kobiet św. s. Faustyny.

4. W środę 11-listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy do naszego kościoła na godz.17:45 aby przed mszą św. w intencji Ojczyzny zaśpiewać kilka pieśni patriotycznych. Po mszy św. ok. godz. 18:30 uczniowie ze Szkoły Podstawowej przedstawią program poetycko – muzyczny dla upamiętnienia 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Serdecznie zapraszamy!

5. W czwartek na mszy św. o godz. 18:00 ksiądz kardynał poświęci uroczyście nowy ołtarz Bożego Miłosierdzia, który jest darem naszych serc dla Pana Jezusa Miłosiernego przed rozpoczynającym się 08 grudnia Rokiem Bożego Miłosierdzia oraz udzieli sakramentu bierzmowania 36 młodym ludziom z naszej parafii. Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania będzie we wtorek od 17:00 do 18:00 a na godz. 19:00 – na próbę generalną – zapraszamy kandydatów do bierzmowania oraz świadków.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło”. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o Siewcach Lednicy – zespole do tańca i do różańca, który aż pięciokrotnie okrążył kulę ziemską dając liczne koncerty. Warto o nich przeczytać i warto posłuchać Siewców Lednicy, bo każdy koncert w ich wykonaniu jest modlitwą. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!

Posted in Aktualności.