Ogłoszenia duszpasterskie, 1 marca 2015 – 2 Niedziela Wielkiego Postu

1. Kalendarz liturgiczny:

  • Dziś pierwsza niedziela: Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • W środę – Święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek msza św. o godz. 7:00 ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Okazja do spowiedzi w piątek rano oraz po południu od godz. 16:30. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii do czwartku włącznie.
W pierwszą sobotę na mszę św. o godz. 7:00 zapraszamy Róże Różańcowe. Po mszy św. będzie zmianka tajemnic różańcowych.

4. Zapraszamy do licznego udział w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie żale odprawiamy dziś o godz. 16:15 a drogę krzyżową w piątek o godz. 17:30. W najbliższy piątek nabożeństwo drogi krzyżowej poprowadzą dzieci ze Szkoły Podstawowej a w kolejny – młodzież gimnazjalna.

5. Z serca dziękujemy rodzinom: Barcik, Kobiela i Niechaj, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

6. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

7. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in.: dlaczego Kościół nie może udzielać komunii św. osobom rozwiedzionym żyjącym w powtórnych związkach.

8. Czas Wielkiego Postu jest zaproszeniem do wsłuchiwania się w głos Boga w swoim sercu. A On nieustannie przypomina nam: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Błogosławionej niedzieli i dobrego II tygodnia Wielkiego Postu.

Posted in Ogłoszenia duszpasterskie.