Ogłoszenia duszpasterskie, 10 maja 2015 – 6 Niedziela Wielkanocna

1 Kalendarz liturgiczny:

  • W czwartek – święto św. Macieja, Apostoła
  • W sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

3. Z serca dziękujemy rodzinom dzieci pierwszokomunijnych, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

4. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

5. Nabożeństwa majowe odprawiamy o godz. 17:30. Dzieci otrzymują po nabożeństwie okolicznościowe naklejki.

6. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Źródło. W Gościu Niedzielnym watro przeczytać o Nicku Vujicicu, charyzmatycznym ewangelizatorze, który urodził się bez rąk i bez nóg. W Poznaniu powiedział ostatnio: „Trzymam w szafie parę butów na wypadek, gdyby Bóg dał mi ręce i nogi, ale uważam, że nie ma większego cudu od tego, gdy ktoś zbliża się do Boga”.

7. Dziś na mszy św. o godz. 11:30 dzieci z klasy III przystępują do I komunii św.

8. Serdeczne Bóg zapłać kierujemy pod adresem tych, którzy włączyli się w oprawę uroczystości Odpustowej a szczególnie: Panu Szymonowi – organiście, za oprawę muzyczna odpustu i festynu, służbie liturgicznej, scholii, dzieciom sypiącym kwiaty, osobom niosącym sztandary i feretrony, przygotowującym poczęstunek dla księży na plebanii oraz tym, którzy pomogli zorganizować festyn parafialny: Radzie Parafialnej, Radzie Rodziców, Radzie Sołeckiej, OSP i Klubowi Sportowemu Rzozovia. Dziękujemy również wszystkim, którzy ofiarowali nagrody na loterię fantową, a gospodyniom za wspaniałe placki.

9. Burmistrz Miasta i Gminy Skawina informuje, iż od dnia 11 maja do około 15 września b.r. nastąpi zamknięcie mostu na rzece Skawince ze względu na prace remontowe.

10. „Nie wyście mnie wybrali, ale ja was wybrałem” zapewnia nas Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii. O swojej miłości nieustannie nas przekonuje, również podczas każdej Eucharystii. Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

Posted in Ogłoszenia duszpasterskie.