Ogłoszenia duszpasterskie, 15 lutego 2015 – 6 Niedziela Zwykła

1. Kalendarz liturgiczny:

  • W Środę Popielcową msza św. z obrzędem posypania głów popiołem będzie o godz. 7.00 i o godz. 18.00

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

4. Z serca dziękujemy Annie Trela, Lucynie i Grażynie Trela oraz Anicie Szczypczyk, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

5. W Środę Popielcową rozpoczynamy 40 -to dniowy Wielki Post. W ten dzień obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, o pojednanie z Bogiem i bliźnimi. Trwa również tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w dniach od 22 – 24 marca. Zapraszamy do licznego udział w nabożeństwach wielkopostnych. Drogę krzyżową będziemy odprawiali w piątki o godz. 17.30 a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 16:15

6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Centrum Jana Pawła II w Krakowie – „Nie lękajcie się”.

7. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in.: Czy muzułmanie i my katolicy wierzymy w tego samego Boga?

8. Ochotnicza Straż Pożarna w Rzozowie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na darmowy kurs pierwszej pomocy w każdą niedzielę Wielkiego Postu w Domu Strażaka o godz. 18.00. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 22 lutego. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na facebooku OSP.

9. Przyszliśmy na Eucharystię świadomi naszych grzechów, które są trądem naszej duszy. Prośmy dziś Jezusa, aby uzdrowił nasze serca swoją łaską. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Posted in Ogłoszenia duszpasterskie.