Ogłoszenia duszpasterskie, 15 marca 2015 – 4 Niedziela Wielkiego Postu

1. Kalendarz liturgiczny:

W czwartek – Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

3. Zapraszamy do licznego udział w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie żale odprawiamy dziś o godz. 16:15 a drogę krzyżową w piątek o godz. 17:30. W najbliższy piątek nabożeństwo drogi krzyżowej poprowadzi Grupa Apostolska a w kolejny – dzieci przygotowujące się do I komunii św.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi dobrze nam już znany – ks. dr Marcin Wolczko. Program rekolekcji wielkopostnych 2015 jest zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz wywieszony w gablotce przed kościołem. Można go również zabrać dla każdej rodziny ze stolika z gazetami.

5. Z serca dziękujemy rodzinom: Kotula, Marszałek i Rapacz, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

6. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

7. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in.: o tragicznej historii chrześcijan Asyryjczyków, o których świat nie chce pamiętać.

8. W dzisiejszej Ewangelii usłyszeliśmy o „wywyższeniu Syna Człowieczego”. Krzyż jest diagnozą mojego poranionego serca i zarazem lekarstwem które te rany leczy. Błogosławionej niedzieli i dobrego przeżycia IV tygodnia Wielkiego Postu.