Ogłoszenia duszpasterskie 16 sierpnia 2015 – 20 Niedziela Zwykła

Kalendarz liturgiczny:

• W poniedziałek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej
  • W czwartek – wspomnienie św. Bernarda opata i doktora kościoła,
  • W piątek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • W sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

2. Z serca dziękujemy: Marzenie Kapera, Stanisławie Stanek, oraz Marii Szlosar, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na powstający ołtarz Bożego Miłosierdzia.

4. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Źródło. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik: Cuda i łaski. W Gościu Niedzielnym warto m. in. przeczytać o tym, jak doszło do ogłoszenia dogmatu o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny.

5. Przed zbliżającym się nowym rokiem szkolnym, pragniemy pomóc tym rodzinom w naszej parafii, które są w trudnej sytuacji materialnej i przygotować dla dzieci tzw. wyprawkę szkolną, czyli przybory szkolne oraz plecaki, które z pomocą nauczycieli trafią do wybranych dzieci. Wyprawkę szkolną można przynosić na plebanię po wieczornej mszy św. do końca wakacji.

6. Eucharystia oznacza dziękczynienie. Jest to dobry czas, żeby podziękować Bogu za kolejny dzień naszego życia, za miniony tydzień, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy, a także za te wydarzenia w naszym życiu, których nie rozumiemy.

7. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!