Ogłoszenia duszpasterskie, 19 kwietnia 2015 – 3 Niedziela Wielkanocna

1. W kalendarzu liturgicznym:

• W środę w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie o godz. 17 msza św. z procesją światła
  • W czwartek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  • W sobotę święto św. Marka, Ewangelisty

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

3. Z serca dziękujemy rodzinom: Liskiewicz, Kotula i Niedbała, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

4. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

5. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, dla dzieci Mały Gość Niedzielny. W Gościu Niedzielnym na uwagę zasługuje list światowej sławy genetyków, którzy apelują o wstrzymanie prób modyfikacji genomu ludzkich zarodków. Otóż w USA wiele zabiegów in vitro jest robionych nie z powodu bezpłodności, ale z powodu możliwości selekcji zarodków, np. ze względu na płeć. Jest to ważny przyczynek do dyskusji o in vitro, która toczy się w Polsce.

6. W minionym tygodniu na naszym cmentarzu parafialnym doszło do ataku wandalizmu. Złodzieje ukradli 15 mosiężnych krzyży. Policja prowadzi dochodzenie.

7. Parafia w Krzęcinie organizuje pielgrzymkę do Rzymu a parafia w Brzeźnicy do Grecji – śladami św. Pawła. Więcej informacji o tych pielgrzymkach znajdziemy w gablocie przed kościołem.

8. Wspólne z grupą parafian przygotowaliśmy program festynu parafialnego:

• 15:00 – rozpoczęcie festynu i konkursów dla dzieci z nagrodami, oraz rozpoczęcie sprzedaży losów na loterię fantową przy OSP w Rzozowie
  • 16:00 – mecze piłki nożnej na boisku klubu sportowego 2 x 15 min. w poprzek boiska: Rada Parafialna z Radą Rodziców, oraz Rada Sołecka ze Strażakami a później finał.
  • 18:00 – zakończenie sprzedaży losów i rozpoczęcie loterii fantowej
  • 18:30 – 21:00 piosenka biesiadna z konkursami i nagrodami przy ognisku.

W naszej parafii działa ok. 80 firm. Zwracamy się więc do właścicieli firm i osób prywatnych z prośbą o przekazywanie fantów na loterię do przyszłej niedzieli, a wszystkim ofiarodawcom publicznie podczas festynu podziękujemy. Jest również prośba do gospodyń, aby upiekły placki i przyniosły je na Remizę, 02 maja, między godz. 16:00 a 18:00

9. Dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.