Ogłoszenia duszpasterskie, 19 lipca 2015 – 16 Niedziela Zwykła

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
  • W środę – wspomnienie św. Marii Magdaleny
  • W czwartek – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • W piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • W sobotę – Święto św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa.
  • Poświęcenie pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej mszy św.

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

2. Z serca dziękujemy: Marii Brożek, Celinie i Renacie Janik oraz Janinie Madej, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na powstający ołtarz Bożego Miłosierdzia.

4. W czwartek w dniu wspomnienia Matki Bożej Szkaplerznej podczas mszy św. o godz. 18:00 grupa aż 31 parafian przyjęła szkaplerze. Powstało więc przy naszej parafii Bractwo Szkaplerzne, które będzie spotykać się na mszy św. w każdą I sobotę miesiąca podobnie jak Róże Różańcowe.

5. Specjalne podziękowanie kierujemy pod adresem kilku bardzo ofiarnych parafian, którzy w minionym tygodniu wysprzątali dolny kościół. W najbliższym czasie – jeśli tylko fundusze na to pozwolą – będziemy chcieli założyć tam podwieszany sufit z oświetleniem ledowym, w którym ukryje się instalację elektryczną z górnego kościoła a później wymalować.

6. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Źródło. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik: Cuda i łaski. W Gościu Niedzielnym warto m. in. przeczytać o naprotechnologii, jako uznanej przez Światową Organizację Zdrowia metodzie leczenia niepłodności. Dzięki niej urodziły się miliony dzieci. Ma tylko jedna „słabość” – jest zgodna z etyką katolicką, dlatego jest ignorowana.

7. Na stoliku przed kościołem są przygotowane do zabrania bezpłatne egzemplarze Dziejów Apostolskich. Prosimy, aby te darmowe egzemplarze trafiły do tych osób, które zechcą je przeczytać.

8. Kiedy jesteśmy pod opieką Jezusa – Dobrego Pasterza, nic złego nam nie grozi. Zaufajmy Mu i pozwólmy Mu się prowadzić.

9. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!

Posted in Ogłoszenia duszpasterskie.