Ogłoszenia duszpasterskie, 22 marca 2015 – 5 Niedziela Wielkiego Postu

Kalendarz liturgiczny:

  • W środę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stoliku z gazetkami są przygotowane deklaracje do podjęcia Duchowej Adopcji, która trwa do 25 grudnia. Deklarację składamy podczas mszy św. na ofiarowanie. Każdy może się włączyć, aby uratować choć jedno dziecko.
  • Uroczyste poświęcenie palm i procesja z palmami będzie w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 1000 Prosimy, aby dzieci z pomocą rodziców przygotowały palmy.

Dziś na godz. 18:00 na drogę krzyżową ulicami Rzozowa zapraszamy wszystkich parafian. Stację I poprowadzi klasa III ze S.P., stację II klasa IV, stację III klasa V, stację IV klasa VI, stację V klasa I gimnazjum, stację VI klasa II gimnazjum , stację VII klasa III gimnazjum, stację VIII Rada Rodziców, stację IX OSP, stację X Klub Sportowy, stację XI Rada Parafialna, stację XII Róże Różańcowe Kobiet, stację XIII Róże Różańcowe Mężczyzn, stację XIV Grupa Apostolska.Teksty rozważań są do odebrania w zakrystii. Zabierzmy ze sobą świece.

Program rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii na poniedziałek i wtorek… Wtorkowa składka będzie przeznaczona dla rekolekcjonisty. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji oraz o światło Ducha Świętego dla ks. Marcina.

Zapraszamy do licznego udział w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie żale odprawiamy dziś o godz. 16:15 a drogę krzyżową w piątek o godz. 17:30. W najbliższy piątek nabożeństwo drogi krzyżowej poprowadzą dzieci przygotowujące się do I komunii św.

Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

Z serca dziękujemy rodzinom: Hanusiak, Skop i Wcisło, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

Serdeczne podziękowanie dla stolarza – pana Andrzeja Zaprzałki za wykonanie 8 dębowych ławek, oraz dla panów: Tadeusza Baranika i Tomasza Zaprzałki za ich ofiarną pomoc.

Prosimy młodzież naszej parafii o przygotowanie Bożego grobu oraz ciemnicy.

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na pomoc osobom starszym, które są pod opieką Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Do chorych, których nie odwiedzamy w I piątki miesiąca udamy się z posługą sakramentalną w piątek 27marca o godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii do czwartku włącznie.

W sobotę 28 marca udamy się do Łagiewnik na całonocną adorację. Zainteresowanych prosimy o zapisanie się w zakrystii.

Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło i Mały Gość Niedzielny. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m. in.: obrazek z modlitwą duchowej adopcji dziecka nienarodzonego.

Pan Jezus przywołuje dziś przykład ziarna pszenicy, które musi obumrzeć, inaczej zostaje samo. Nie bójmy się uczynić z naszego życia dar dla innych. Przykład dał nam sam Jezus. Błogosławionej niedzieli i dobrego przeżycia rekolekcji parafialnych i V tygodnia Wielkiego Postu.

Posted in Ogłoszenia duszpasterskie.