Ogłoszenia duszpasterskie, 24 maja 2015 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Kalendarz liturgiczny:

  • Na każdej mszy św. odśpiewamy dziś hymn: O Stworzycielu Duchu Przyjdź. Dziś również przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  • W poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła.
  • We wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  • W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • W piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za wstawiennictwem świętych patronów.

2. Z serca dziękujemy paniom: Jadwidze Lupa, Teresie Łokcik, Agnieszce i Marii Wcisło, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

4. Dziękujemy również za materialną pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. Na konto Caritas przesłaliśmy 1 780,60 zł.

5. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17:30, a w niedziele o 16:30.

6. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło i dla dzieci Mały Gość Niedzielny. W Gościu Niedzielnym watro przeczytać o niezwykle prężnym kulcie św. Rity w Krakowie w kościele św. Katarzyny, gdzie 22 dnia każdego miesiąca wierni tłumnie gromadzą się na modlitwie.

7. W sobotę 30 maja będziemy gościć w naszym kościele pielgrzymów udających się z Łagiewnik do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pragniemy bardzo serdecznie – jak w poprzednich latach – ugościć pielgrzymów domowym ciastem, które można przynieść do salki parafialnej w piątek od godz. 17:00 i w sobotę od godz. 9:00. Spotkanie organizacyjne dla tych, którzy pragną się włączyć w przyjęcie pielgrzymów odbędzie się w czwartek po wieczornej mszy św. w salce na plebanii.

8. Burmistrz Miasta i Gminy Skawina informuje, że od 25 do 29.05 nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego w Rzozowie ze względu na prace remontowe.

9. Otwórzmy dziś szeroko nasze serca na przyjęcie Ducha Świętego, na Jego dary i natchnienia i wołajmy za św. Janem Pawłem II: Niech zstąpi Duch Twój i niech odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!

Posted in Ogłoszenia duszpasterskie.